Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szomszédoma...

Hogyan vegyem rá a szomszédomat hogy jobban foglakozon a kutyájával?

Figyelt kérdés

Szomszédomnak van egy édes szamojéd keverék kutyája, nagyon barátságos , mindenkinek örül aki elsétál a kerítés elött.Sajnos a gazdája nem nagyon törödik vele , koszos a bundája és a szöre össze van csomósodva . Enni etetik mert nem sovány, bár tudom hogy nem kap eleget. Egy évvel ezelőtt sikerült rávennem hogy szedje le a kutyát a láncról , mert hanem feljelentem állatkinzásért. Elhitte hogy felfogom jelenteni , igy most már szabadon rohangálhat a kutya a kertbe. Szegény kutya egy müanyag hordóba élt olyanba amibe az eső vizet szokták gyűjteni.Oda adtam a régi kutyaházunkat a szomszédnak , de elötte a férjem rendbe hozta lefestette és kivülre tett valamilyen szigetelést. Meg egy csomó pokrócot tettünk be a kutya házba. Szegény kutyát nem is viszik sétálni , ott ül egész nap a kapuba várja hogy valaki elsétáljon elötte . Akkor bekapcsol mint egy örült elkezdi csóválni a farkát és fel- leugrál a kerités mentén.

Tudom nem az én kutyám nem nekem kéne törődnöm vele de sajnálom szegényt. Kicsapták a kertbe és nem foglalkoznak vele. Már ott tartunk a férjemmel hogy megvesszük a szomszédtól a kutyát, ha eladja , de erről még nem beszéltem a szomszéddal.


2018. jan. 30. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Több lehetőséged is van. Keresel kutyakozmetikust a neten, kiírod a telefonszámot és odaadod a szomszédnak, hogy látod biztosan kutyakozmetikust keres, csak még nem talált, mert elhanyagolt a kutya.


Vagy felajánlod neki, hogy te szívesen segítesz a kutya állapotának javításában, (látod, hogy neki nincs ideje rá, biztosan elfoglalt) elviszed sétálni, orvoshoz, kozmetikába, megfürdeted, megfésülöd, ha gondolja és ad érte pár 10 ezer forintot, vagy állja a költségeket.


Amúgy tehetsz ajánlatot a kutya megvételére simán, kérdés hogy mennyire veri fel az árat a szomszéd, mert látja, hogy neked fáj a szíved a kutyáért.

2018. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Ez mind nagyon kedves tőled, de falun még mindig ez a felfogás, kicsapják az udvarba oszt' őrizze a házat. Ezzel azt akarom mondani, hogy megveheted tőle... De szerinted mennyi idő telik el az új kutyáig? És az ilyet nem érdekli honnan veszi, szaporító vagy akár menhely... Ahonnan olcsó és gyors. :(
2018. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

A legjobb amit tehetsz, hogy megbeszéled a szomszéddal, hogy te úgyis jársz futni/sétálni akármit ugyan már had vidd el magaddal ilyenkor, hogy ne egyedül menj. Ilyenkor megsétáltatod, játszol vele. Ez így egy mindenkinek gyözztes/győztes megoldás. Pénzedbe nemkerül csak idődbe, viszont így kutyázhatsz saját kutya nélkül. A kutya is jól jár, meg a szomszéd is.


Ha megveszed hoz másikat, és újra ottlesztek ahonnan indultatok.


Ha nem sovány, akkor pont annyit kap amennyit kell.

2018. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Hát sajnos sok ember kb. annyira foglalkozik a kutyájával, hogy talán megeteti minden nap. Sosem értettem, hogy az ilyen embereknek minek kutya. Szerezzen be egy hangszórót, aztán felvételről nyomjon valami kutyaugatást (esetleg valami mozgásérzékelővel egybekötve), vagy csak rakjon ki egy "vigyázz a kutya harap" feliratot. Olcsóbban is jönne ki. Természetesen erre sincs semmilyen törvény szinte és ami van is, azt sem tartja be senki, mert nincs aki ellenőrizzen és így büntetés sincsen. Részemről ha kutyasétáltatás közben láncra verve látok egy kutyát, akkor kőkeményen megfenyegetem, hogy feljelentem, ha legközelebb is arra járok és még mindig láncon lesz a kutya.
2018. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Én nem azt ajánlanám fel a szomszédnak, hogy megveszem, hanem nyíltan megmondanám neki, hogy szívesen átveszem tőle a kutyát, mert látom, hogy nincs ideje foglalkozni vele (és ez még mindig egy PC megfogalmazás), ami nem jó se neki, se a kutyának, úgyhogy próbáljon meg józanul állni a kérdéshez és menjen bele.
2018. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!