Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelességem visszaadni?

Kötelességem visszaadni?

Figyelt kérdés

2017.Augusztus 16.-án találtam egy keverék kiskutyust hazafelé menet.Elvittem állatorvoshoz,hogy megnézze a chipjét,de mint kiderült nem volt benne.Kiraktam pár papírt róla,hátha valaki megismeri,de még interneten sem jelentkeztek érte,szóval befogadtam.

Viszont! Most jelentkezett egy nő érte,hogy hát bizony az az ő kutyája és azonnal adjam neki vissza.Megmondtam neki,hogy nem volt chip benne így meg nem tudja bizonyítani,hogy az övé.Erre elkezdett rendőrséggel meg feljelentéssel fenyegetőzni.


Tényleg kötelességem visszaadni ?Úgy tudom,hogy ha nem jelentkezik érte senki,akkor egy idő után már véglegesen a gazdája lehetek,ráadásul semmivel sem tudja bizonyítani.Még képe sincs róla,csak össze-vissza beszélt papírokról meg egyebekről,de azokról képet sem hajlandó küldeni.


Köszönöm a segítséget !



2018. jan. 30. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem . De én a helyedben megkeresném a legközelebbi állatvédőket és megkérdezném tőlük ,hogy ez hogy is van . Gondolom te rakattál bele chipet igy annak dátum szerintnyoma van ,hogy te felelősséget vállaltál a kutya után a „gazdi” helyett
2018. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell neki visszaadnod, semmi köze hozzá. Ne dőlj be a fnyegetésnek, semmit nem csinálhat.
2018. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Úgy tudom, ha 30 napig nem jelentkezik érte a gazdája (ami alatt a lehetőségeket kimerítve hirdeted), akkor a tiéd lehet.

Te hirdetted, és már egy fél év eltelt. A helyedben már rég chipeztettem volna a magam nevére és kész. Gondolom, oltattad is azóta, és van erről a nevedre szóló oltási könyv is.

Bár nem vagyok jogász, nem hinném, hogy akár papírokkal (Keverék kutyánál milyen papírokkal? Hacsak menhelyi papírokkal nem, másik meg, hogy chip (vagy tetoválás) hiányában nem tudja bizonyítani, hogy adott papírok ehhez az állathoz tartoznak) elvehetné tőled ennyi idő után a kutyát, papírok nélkül meg pláne. Sőt, azzal, hogy nem volt benne chip, ő szegte meg a törvényt, hacsak az állat nem töltötte még be az eltűnésekor a 3. hónapos kort.

Szóval fenyegetőzzön csak, és menjen csak a rendőrségre nyugodtan, ki fogják röhögni. (Azért nem ártana, ha lenne mondjuk a gépeden egy minta a plakátból, amit kiraktál vagy fb-poszt arról, hogy kerested a gazdáját vagy valami)

2018. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%

Ha tudja bizonyítani, hogy övé a kutya, akkor vissza kell adnod. Ha nem tudja bizonyítani, akkor értelem szerűen nem lehet tudni, hogy van-e bármilyen köze is a kutyához és felelőtlenség lenne neki odaadni.


Ha az övé is volt, remélhetőleg ez egy jó lecke neki, hogy normálisan tartson legközelebb állatot, ne hagyja el és tartsa be a törvényi előírásokat.

2018. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
2 hétig vagy köteles keresni a gazdát, utána örökbe fogadhatod. Nincs semmi alapja a nő fenyegetéseinek, te kerested a gazdát, innentől nincs mitől tartanod.
2018. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A chip szerint a te neveden van a kutya, szóval bukta a hölgyemény. Nem tud semmit tenni, hiába fenyegetőzik (ezt ő is nagyon jól tudja, azért játszik arra, hogy beilyedj a fenyegetőzéstől és odaadd neki). Esetleg ajánld fel neki, hogy menjetek el együtt az eladóhoz, akitől vásárolta és ha az eladó megerősíti, hogy igen, a kutyus tőle van és a hölgyike vásárolta meg tőle, akkor visszaadod a kutyát (természetesen ha kifizeti a hölgyemény az orvosi költségeket). Asszem ez így korrekt.
2018. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez van az Illatos úti telepen is, márpedig ők jogszerűen járnak el:


"Az Illatos úton található állatokat 15 napig a gazdájuk bármikor elviheti. Amennyiben a gazda e határidőn belül nem jelentkezik, a weblapon megjelölt időponttól kezdve az állatok örökbe fogadhatók. Kérjük, örökbefogadás előtt jegyezze fel az állat kennelszámát."


[link]

2018. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszaadnod! Befogadtad, kerested a gazdáját, az nem jelentkezett. Fél év után kép és papír nélkül mégis megjelent. A kutya a tied! 😊
2018. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8490512-viss..


Ez az én kérdésem, nagyon hasonlóan jártam, csak több idő telt el a kutya megtalálása és a "gazdi" jelentkezése közt. Engem az állatorvos úgy tájékoztatott, hogy chip vagy oltási könyv ellenében kezdhet az illető valamit az üggyel.

Az én esetemben a nő feladta. Szerintem a te esetedben is csak ingyen kutyát akar valaki, mert ha tényleg az én kutyám, nem agresszívan állok hozzá, és az első dolgom az állítólagos papírjaimat meglobogtatni.

2018. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19%
Nézzetek utána, ez nem így működik! Ahogy ha ellopnak egy kutyát, akkor sem lesz a tolvajé 2 hét után! Igen, a menhelyeken, gyepiken ez van, hogy lehessen gazdásítani vagy altatni. De az elveszett/ellopott, stb kutyák tulajdonjoga nem évül el 14 nap alatt!
2018. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!