Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves máltai kutyám,...

Van egy 2 éves máltai kutyám, ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Sziasztok szeretnem ivartalanítani a kutyust , azt szeretném kérdezni hogy mennyibe kerül , mik az előnyei , hatranyai és hogy megváltozik-e a kutyus ? (Az anyukája is velunk van és egy pár másik állat)
2018. febr. 1. 05:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Árat nem tudok mondani, mert alacsony arányban orvosonként változik, ez vagy ki van írva a rendelőben, vagy rá tudsz kérdezni, de kb. 10 és 20 ezer között, szóval egyáltalán nem nagy összeg.


Előnye rengeteg van, szinte csak az van:

- 100%, hogy nem fog tovább szaporodni, nem lesznek újabb felesleges almok.


- Ha a szukánál méhet is kiveteted (inkább mondd a dokinak, mert nem mindenki szedi ki magától), nem kell aggódnod, hogy a jövőben méhgyulladása lesz. Kanoknál pedig a hererákot előzöd meg vele.


- Szuka nem fog többször tüzelni, vérezni, nem fognak megbolondulni körülötte a kanok. Kan nem fog megbolondulni, ha tüzelő szuka közelében van.

2018. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EvaSz86 ***** válasza:

Az én szuka yorkie-mat külföldön ivartalanították...3 kg-os, otthon ivartalanítási akcióban 10 ezer lett volna, de akció nélkül is kb. 13 ezer. De ha belegondolsz, hogy ezt az összeget egyszer kifizeted, és utána nincs gondod vele, akkor szerintem a legjobb megoldás. Keress neten olyan rendelőket, ahol vannak ivartalanítási akciók, rengeteg ilyen van.

Állítólag a kan kutyusoknál van változás, nyugodtabbak lesznek a kanok, nem jelölgetnek, bár szerintem a jelölgetés csak, akkor szűnik meg, ha még ivarérettség előtt ivartalanítanak. Az én szuka kutyusom viselkedésében semmilyen változás nem történt, bár én az első tüzelése után rögtön mentem vele orvoshoz, már meg volt az időpont, amikor elkezdett tüzelni, akkor volt 7 hónapos, szóval, ha nem előz be a tüzelésével, akkor még az előtt tudták volna ivartalanítani. Szukánál a gyógyulás lassabban történik, nagyobb a műtét is, éppen emiatt drágább is, mint egy kan kutyának. Hátrányai nem nagyon vannak...talán az, hogy a műtét után, a varratszedésig sokkal jobban oda kell figyelni rá, hogy ne nyalogassa a sebet, nem ugráljon, de ez kb. 10 nap, szóval nem nagy valami. Előnye rengeteg van...már csak az is, hogy nem tüzel többet, tehát nem bolondítja meg a környék kan kutyáit, elkerülsz vele egy csomó betegséget, kiiktatsz minden ivarszervi betegséget. És ugye nincsen nem kívánt alom. Szóval hajrá! :)

2018. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyéimet 15 eFt ért ivartalanitották . A méh teljes kivételét nem ajánlanám. Nálunk a doki felajánlotta ,hogy ugy is lehet de akkor nagyobb az esélye az inkontinenciának .
2018. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó ha nem veszik ki a méhét a kutyának akkor ugyan úgy méh gyulladást kaphat. Sőt kutyás ismerősömnek betüzelt az elvileg ivartalanított szukája majd méhgyulladása lett. Kiderült,hogy vmit nagyon elbactak,de legfőképpen azt,hogy nem vették ki a méhét.



Előnye:

nem lesz méhgyulladása

fajtársaival jobban kifog jönni (tapasztalat)

nyugodtabban sétálhatunk,nem kell a tüzelés okozta kellemetlenség miatt hesegetni a kan kutyákat.

Nincs állvemhesség( nálunk sajnos sokszor előfordult)

Nem vérzik.


Hátránya:

sokkal jobban rá van gerjedve a kajára, ettől függetlenül nem kap több kaját,nincs nasi. Mondjuk sokat mozgatjuk szóval nem hinném,hogy elhízna,de ez a nagyon kajásság mint hátrány. De inkább legyen éhen kórász mint beteg.


Kan jobban ki jön majd a kanokkal is,ha eddig nem.

Nem fog jelölni,bár van amelyik kan ugyan úgy jelöl.

Nem lesz here rákja.

Nem fog ráindulni a tüzelő szukákra,illetve nem is kell félni,hogy kiskutyákat gyárt.


hátrányról nem tudok, kan kutyám nem volt a fentieket is kan kutya gazdi barátaim mondták.


Ára függ hogy kan vagy szuka.

nekünk a 4,5 kg-os szukánk ivartalanítása 20 ezer ft volt.

2018. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két kutyánk van, szuka-kan páros, ivartalanított mindkettő. Semmi változást nem tapasztaltam a műtét előtti viselkedésükhöz képest. Pont olyanok maradtak, mint voltak. Testalkatra, viselkedésre nézve is.

Egy szukát ismertem, aki meghízott. A gazdi szerint a műtét miatt, szerintem meg azért, mert egy pörgős kutya, aki naponta max. fél órát sétál, a többi idejét pedig alvással tölti, mert a gazdi elég kényelmes, nincs kedve többet mozogni vele.

Egy dagi kan gazdijától hallottam még, hogy biztosan a műtét miatt hízott meg, de ott meg a behívással vannak gondok, soha nincs elengedve és a kutya hiába sétál napi 1-2 órát, ha a gazdi kényelmes tempójában andalognak.

Nagyon pártolom az ivartalanítást, mert egy ivaros kutyával nagyon figyelni kell, hogy a szukához nehogy odamenjenek a kanok a tüzelés alatt, a kannál pedig, hogy ne eredjen egy ivaros szuka után.

2018. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!