Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy fajtiszta kankutya...

Ha egy fajtiszta kankutya párosodott egy korccsal, utána miért nem alkalmas fajtán belüli szaporításra?

Figyelt kérdés
Mi tud ennyire megváltozni a kutyában, hogy alkalmatlan lesz?

2018. febr. 1. 06:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Milyen fajta?
2018. febr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Vizsla
2018. febr. 1. 06:37
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel csak az a baj, hogy nem igaz. Szerinted ha egy nő összefekszik egy fekete bőrű férfival, akkor többet nem lesz fehér gyereke?
2018. febr. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed értelmetlen, mert már az alapfeltevés sem igaz!
2018. febr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt biztos valami őstulok mondta neked, mert ez hatalmas hülyeség.
2018. febr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Valaki egyszer nekem ezt állította, de igazából én sem tudom mi az alapja, ezért kérdeztem itt rá. A kutya sem az enyém.
2018. febr. 1. 06:53
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, ilyen nincsen
2018. febr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem ezt nagyon félrehallottad.


Egy, az fajtAtiszta. Minden kutya fajtiszta, mert egyik sem félig kecske. De nem minden kutya fajtatiszta, mert lehet, hogy többgenerációs keverék. Fajtatiszta csak az a kutya, amelyiknek van ezt igazoló papírja, azaz törzskönyve.


Na most, hogy tisztáztuk az alap fogalmakat, mehetünk tovább.

A kérdésed szó szerint értelmetlen, nincs benne semmi logika, ezért gondolom, hogy rosszul emlékszel, vagy félrehallottad.


Nekem 2 variációm van a kérdésedre, az egyik az, hogy ha egy tegyük fel tényleg fajtatiszta kutya párosodik egy keverékkel, azoknak a kölykeit nem lehet bevonni a tenyésztésbe, érthető módon, egy fajtának tisztának kell, hogy legyen a vérvonala, így tudja megőrizni a tulajdonságait.

A másik variációm pedig az, hogy aki neked ezt mondta, kicsit elvontan, de azt akarta mondani, hogy egy hobbi célra megvett tényleg fajtatiszta kutya nem szaporodhat keverékekkel, meg úgy alapból egyáltalán nem, mivel a tenyésztő nem azért tenyészt és ad el, hogy aztán a "munkájára" magasról lexarjanak és szaporítsák a kutyát. Ezért is van sok helyen ivartalanítási kötelezettség, ha tényleg nem akarja a tenyésztő bevonni a tenyésztésbe az adott kutyát.

Aki mégis azt állítja, hogy fajtatiszta kutyája van, de nyugodt szívvel szaporít vele, akkor az a kutya valszeg szaporítótól van, törzskönyv és szerződések nélkül. Ezek a kutyák fajtajellegű keverékek.


Egyébként pedig rohadtul nem kéne szaporítani senkinek, se pénzért, se "véletlen", a tenyésztést hagyjuk meg a hozzáértő tenyésztőknek, a saját kutyáinkat pedig ivartalanítsuk, ha nem vagyunk biztosak abban, hogy meg tudjuk előzni a szaporodást. Millió számra vannak gazdára vágyó kutyák, adjuk meg az esélyt nekik is a jobb életre.

2018. febr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"Fajtatiszta csak az a kutya, amelyiknek van ezt igazoló papírja, azaz törzskönyve."


Bár így lenne. :)

2018. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem lesz alkalmatlan, ki mondta ezt a baromságot?


Attól lesz alkalmatlan, ha nincs törzskönyve, tenyészszemléje, eü. szűrései, megfelelő idegrendszere, munkaalkalmassága (vizsla esetén, ami ugye vadászkutya).

2018. febr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!