Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam felfazott, hátha...

A kutyam felfazott, hátha valaki mas is volt mar hasonlo szituban?

Figyelt kérdés

Van egy 7 honapos szuka, husky kutyam.

Mikor hozzám kerult , az volt a terv hogy kinti-benti kutya lesz hogy erosebb legyen a kapocs es mert szeret tarsosagban lenni.

Nem tudtam szoba tisztasagra nevelni , aztan gyorsan rajottem hogy szerintem beteg mert csak a pisivel volt gond.

Voltunk tobb allat orvosnal de mindehol az volt a valasz h kolyok meg , azert pisil be. Aztan végre valaki rajott hogy felfazott. Orultem de nem sokaig , mert kapott gyogyszert 1szer antibiotikumot azt kapott 15 napig aztan megint kapott es 3 hetig kellett neki adnom. Semmi változas nem tortent.

Kapott gyogynovenyes cseppeket, tobb fajtat is. Szinten semmi valtozas. Esetleg tudtok valamit tanacsolni hogy mitol lehet vagy hova forduljak ? Itt van mar 7 honapos es meg mindig kuzduk. Vegul az udvaron van mert mar benn borszaszto szag volt. Nem pisil tocsat inkabb csak nagyon keveset, es sokszor. Altalab jatek kozbe is , van h eszre se veszi, van h neki guggol de alig jon valami.


Ha tudtok barmi infot, vagy volt mar valahol mashol is ilyen szitu akkor kerlek osszatok meg velem !



2018. febr. 1. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Esetleg ha vissza/elmennél egy másik állatorvoshoz, és mondanád neki, hogy felfázott, de eddig nem használt a gyógyszeres kezelés? Vagy ha nem sikerült kikúrálni, még az is lehet, hogy más baja van.

(Tapasztalatom nincs ebben a témában, bocsi)

2018. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb rendelőben meg kellene nézetni akár UH-val a vizeletkiválasztó rendszerét. Lehet, nem is felfázás. Nem olyan könnyen fáznak fel a kutyák.

Volt vizelet vizsgálat pl?

2018. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Volt vizelet vizsgálat, azt mondtak hogy latnak bakteriumot de majd a gyogyszertol elmulik. Ennyi.
2018. febr. 1. 21:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Kulfoldon elunk, es az az elszomorito hogy otthon se vizsgaltak ki normalis se itt. Mar nemtudom h hova menjek vele. Kerjek ultrahangot ? talan az mutat valamit ?
2018. febr. 1. 21:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem összetett a probléma. Hozzán került egy elvileg szobatiszta 2 éves ivartalan szuka kutya. Az első 2 nap voltak balesetek, utána semmi. És kb egy hónap múlva állandóan bepisilt és rengeteget ivott. Másnap vittük dokihoz, megvizsgálták és kapott antibiotikumot+gyulladáscsökkentőt. Viszont ez alatt 2-3 nap alatt "leszokott" a szobatisztaságról. Szegényben épphogy tudatosult a dolog, máris "elfelejtette", hiszen a gyulladás miatt muszáj volt üritenie. Azóta meggyógyult de a mai napig (ez kb 1 hónapja volt) vannak balesetek, de szerencsére egyre ritkábban.
2018. febr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mi állatorvosunknál az ultrahang már a gyanu esetén is alap. Ott van a rendelőjében, és kb. úgy használja mint más a ceruzáját. Ha eddig nem készült UH akkor hogyan vizsgálták?
2018. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vizelet minta , fel itattak a pisit , azt mutatta a papír h baktérium van benne. Azt mondtak ra h a felfazas miatt.

Mikroszkóppal is nézték. Azt is csak egy orvos csinálta.

Ma felhívtam egy állat orvost es o is az UH.-t ajánlotta ! Nektek is Koszi hogy írtátok mert magamtól nem tudtam volna , max ra menosebb leszek majd ! :)

2018. febr. 3. 02:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Milyen papír mutatta ki a bacit? Mert a vizeletvizsgálati stick nem mutat ki bacit, maximum fehérjét a vizeletben, ami utalhat kiválasztó rendszeri problémára (ahogy a sticken sok már paraméter is). Elküldték tenyésztésre egy laborba? Mert rezisztencia vizsgálatot is laborban szoktak általában végezni, és az kell ahhoz, hogy megtudják, hogy melyik antibiotikum jó az adott kórokozóra. Lehet, hogy tapasztalatból adtak egy antibiotikumot, de ez nem jött be, szóval ilyenkor jön a tenyésztés. Gyűjts vizeletet otthon egy edénybe, vidd be a dokihoz, el fogja küldeni tenyésztésre. Emellett az UH vizsgálat is indokolt, meg kell néznie, hogy valóban fel van-e fázva, ha húgyhólyaggyulladása van, akkor láthatja a húgyhólyag falát megvastagodva. Emellett szerintem a húgykő kizárása is fontos lehet. Érdemes a veséit is megtekinteni, de szerintem még fiatal a veseelégtelenséghez, plusz nem említetted, hogy sokat inna-sokat pisilne. Ennek a kizárására még vért is vehetne, bár szerintem ez még egyenlőre nem szükséges. Elsődleges a tenyésztés és az UH.

2018. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolso ! Nagyon köszönöm a válaszod ! :) Jók a tanácsaid !

Ezt a műveletet csinálták pedig. Lehet hogy nem a papir mutatta ki a bacit, hanem a mikroszkoppal látták, nemtudom. Az biztos hogy nem kuldték tovább sehova.

2018. febr. 9. 01:00
 10/13 A kérdező kommentje:
Kicsit bosszanto, hogy itt tobb jo tanácsot kapok mint a tobbi ( 3 ) állatorvostol.. :S
2018. febr. 9. 01:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!