Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlanátok milyen fajta...

Mit ajánlanátok milyen fajta kutyust vegyek a golden retrieverem mellé?

Figyelt kérdés

6 hónapos szuka golden retrieverem van. Én általában hétköznap 1-2 órakor érek haza. Már egy ideje gondolkodtam rajta hogy kéne neki egy úgymond játszó pajtás. Az udvar hatalmas napközben kint van, de egyébként kinti benti kutyus ha otthon vagyok akkor általában bent van velem. Szukát szeretnék. És jelenleg akita inu vagy shiba inu között vacillálok. Szerintetek melyik? / Miért?

Más fajtákat is elfogadok ha írtok, csak légyszi indokoljátok.



2018. febr. 1. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Az általánosan bevett szabály hogy ha kutyát hozunk a meglévő kutya mellé (vagy gyerek mellé mert rájuk is kb ez vonatkozik) akkor a meglévő kutya legyen minimum 2 éves. Arról nem is beszélve hogy 95%-ban meg legyen nevelve a másik kölyök érkezése előtt, két kölyök felnevelése hatalmas munka és sokkal több időt igényel.

Kéne neki játszópajtás? Hát nagyon nem, most a gazdira van szüksége aki foglalkozik vele, jó sokat és megneveli, mert még hohó csak most állsz a nehéz rész előtt, kezd kamaszodni és most kell igazán odafigyelni rá. Várj vele még másfél évet minimum, és ha majdnem tökéletesre van nevelve és szocializálva akkor kezdj el gondolkozni második kutyában.


Ja és a fajtához nem bírom ki hogy ne szóljak hozzá: a lehető legrosszabb választás, a két legnehezebb és legmakacsabb, kezelhetetlenebb fajtát bökted ki amibe a tapasztalt kutyások bicskája is gyakran beletörik, ha hoznál egy kölyök shibát vagy akitát a golden mellé úgy lehet nem csak a shiba fajtamentésre lenne szükséged később, de még a goldenre is.


Ha ilyen hamar érsz haza gondolom iskolába jársz még vagy gyerek vagy, ezek a kutyák pedig nem valók gyereknek. Mikor tanulják meg az emberek hogy kinézet alapján nem választunk kutyát? Vagy talán a rohadt makacs jellemük és önfejűségük, nehezen nevelhetőségük fogott meg? Nem a rókás kinézetük ugye?


Nem bunkózásból írom, ne vedd annak csak ha ezt így megcsinálod amit most leírtál garantált kudarc és rengeteg bosszúság lesz a vége.

2018. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Hát nekem 2 staffordshire terrierem van, az egyik menhelyről (2 éves korában került hozzám) a másik kiskora óta, páromtól kaptam. Én ezt a fajtát nagyon tudom ajánlani. Ha igazi játszó társat és új családtagot szeretnél szerintem jó választás lehet. Megdöbbentő milyen szeretet van ebben a fajtában!! Nagyon energikus játékos fajta szerintem jó társa lenne a goldenednek és persze neked is. Olvass utána, írj ha bármi kérdésed van nyugodtan. Szerintem nem bánnád meg😉
2018. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló úr isten:o na, ne már. A goldenemmel rendszeresen járunk kutya iskolába, kutya parkokba. Nagyon is megvan nevelve minden helyzetben tudja hol a helye és nagyon jól viselkedik:) Nem hinném, hogy azzal hogy szeretnék mellé egy kutyust annyira durva dolgot teszek. Igen lenne időm mindkettőre képzeld. És kellően van a Goldenemmel foglalkozva elhiheted de akár megis nézheted😉 kicsit túlzás már ami itt folyik
2018. febr. 1. 22:50
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

Én gondoltam ajánlok kicsit "könnyebb" fajtákat. Nekem most egy border colliem van. Sok foglalkozást igényel de nagyon gyorsan tanul, és amit egyszer megtanult nem felejti el. Barátságos kutyák, ezt nem olvastam hogy tipikusan jellemző rájuk de az enyém elég érzékeny lelkű. Szóval azt úgy képzeld el leszidom valamiért besertodik és konkrétan jön bocsánatot kérni. Nagyon jó fej kutyák egyébként. Egy percig sem hagynak unatkozni.

A másik fajta ami keresztanyamnak van de én szintén nagyon szeretem, az angol cocker spániel. Bájos kutyusok szerintem, óriási a mozgás igénye és nagyon játékosak. ezt a fajtát is ajánlom, mindkettő tökéletes társatok lehet.

2018. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Te tudod, de nem te lennél az első aki jönne utána hogy gond van a kutyáival, vagy a shibával.


Viszont arra nem válaszoltál hogy egy, gyerek vagy? Gyerek kezébe shiba és akita akkor sem való. Kettő, mi tetszik a shibában és akitában? A jelleme vagy a külleme? Amennyiben az utóbbi akkor nincs miről beszélni mert nem fogsz bírni vele.


Mint mondtam, most jön a neheze csak, a kutyák kb két éves korukban lesznek szellemileg is felnőttek, és egy éves korában az ivaréréssel változnak a dolgok, attól hogy most nagyon jól nevelt még nem jelenti azt hogy akkor is az lesz. Illetve nem jelenti azt hogy a kiskutya miatt elvont időben nem kanászodik el.


"az udvar hatalmas" az nem jelent semmit, hiszen úgy se mozogják le magukat benne, két kölyökkutyával pedig nagyon nehéz egyszerre eleget sétálni.


Látom beszólásnak vetted az egész válaszomat és úgy érzed hogy te jobban tudod, még egyszer elmondom hogy nem beléd kötni akarok, de ez így nem fog működni. Nekem volt olyan ismerősöm aki két kölyökre vállalkozott egyszerre és közel sem ilyen nehéz fajtával mint az akita vagy a shiba, és az lett a vége hogy egyik kutyával se bírt, a kevésbé neveletlent megtartotta a másikat meg lepasszolta mert ráfogta hogy "megőrült", holott csak nem volt megnevelve az első kutya rendesen mikor hozta a másikat és nem tudta őket párhuzamosan megfelelően nevelni. Hiszen akármit is mondasz, ha hozol egy kölyköt ugyanannyi idő erre a kutyára nem fog már jutni mint előtte.

2018. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Border mint "könnyebb" fajta? :D Ez a másik része a viccnek, nekem van egy borderem és minden, csak nem könnyebb fajta.

Na, ha azt még hozna a kérdező egy kölyök goldi mellé lenne csak nemulass. Egy bordert egyedüli kölyökként is nehéz lefárasztani, én tudom, még felnőtt két éves kutyaként is úgy működnek a dolgok hogy azt hittem hogy lefárasztom 1-2 óra alatt, pihen fél órát és kezdjük elölről.

Igen, rendkívül intelligens és tanulékony, de megköveteli az időt és fáradtságot hozzá különben rombolna, pörögne és a hiperaktivitását rossz dolgokba vezetné.

2018. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A fajtáktól függetlenül, amiket kinéztél, valóban korai lenne a társ neki. Te magad írtad, kutyaiskola, nevelés alatt van. Nem érdemes most őt ilyen új helyzetnek kitenni.

Nekem is golden retim volt, ráadásul az enyém szerencsére volt olyan könnyen kezelhető, hogy suli nélkül is baromi gyorsan megtanultuk az alapszabályokat. De másfél-két éves kora előtt bennem fel sem merült, hogy másik kutyát akarjak mellé, kellett neki annyi idő, mire ő lett az úr a háznál, ha érted, mire gondolok. :) Egy másik kutya hamarabb csak felesleges dominancia-beli problémákat, és ezzel magatartási nehézségeket okozott volna.

(Végül egyébként nálunk nem lett kutyapajti egyéb okokból. Szerencsére a golden annyira gazdás kutya, hogy mellé nem is kötelező, mint egy falkakutya mellé.)

2018. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
Angol cocker spániel. Párommal élek és 4 spániellel. Olyan mintha a gyerekeink lennének. Ragaszkodó játékos kis bohócok, viszont vadász ösztönük miatt a nagy udvar mint írtad nem hátrány +napi 1-2 óra séta. Tapasztalataim szerint annyira nem dominánsak egymással, szeretnek társaságban lenni. Szerintem válaszd ezt a fajtát 😊 imadnivaloak.
2018. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

#6 válaszoló személy fuggo. 😀 Nekem nincs gondom vele:) Egy szeretetbomba. Ha kell egesznap lustalkodik velem. Imadom:)

Mindenkinek mas. Látom neked nagy teher. Nekem nem. Okos kiegyensúlyozott barátságos kutyak. Ha van rá elég ideje, Miért ne valaszthatna egy bordert? :) Sok az okos..

2018. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
Skót juhász, angol cocker spániel, shihtzu,jack russel terrier, Valami játékos fajtát válassz akkor már egy golden mellé. 😊
2018. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!