Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál miért nem jellemző...

Kutyáknál miért nem jellemző az, hogy ivartalanítási szerződéssel adják el a kölyköket?

Figyelt kérdés
Én macskás vagyok, cicáknál minden kölyköt ivartalanítási szerződéssel adnak el a tenyésztők, kivève ha tenyésztésre veszed. Viszont csak kennellel rendelkezőknek adnak cicát a normál ár triplája vagy négyszerese így a cica ára. Ezzel szemben ismerősöknél azt látom, hogy a hobbi célra vett kutyáknál sincs kikötve az ivartalanítás. Nem akarok tenyészteni(sőt ivartalanítás párti vagyok) csak nem értem, hogy ez miért van máshogy a kutyáknál?

2018. febr. 2. 00:10
1 2
 1/16 Metionin ***** válasza:
88%
Pedig elég sok tenyésztő úgy adja el a kutyákat, sokan a törzskönyvet is akkor adják oda ha megtörtént az ivartalanítás.
2018. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ismerősöm tavaly vett két rottweiler(törzskönyves) kutyát, egy kant és egy szukát. Két külön tenyésztőtől van a két kutya, egymást ajánlották, mégsincs kikötve egyik szerződésben sem az ivartalanítás, pedig kedvencnek vette őket. Nagynéném szeptemberben vett egy boston terriert (igaz külföldről) hobbi kutyának, de csak pislognak amikor megemlítem az ivartalanítást.
2018. febr. 2. 00:31
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Mert így logikus.

Amint kifizetted az árát, te döntesz az állat sorsa felől.

Ha nem akarja az eladó, hogy a kutyának utódai legyenek, ivartalanítsa ő.

2018. febr. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem igazából, és macskákból kiindulva sokáig azt hittem, kutyáknál is így van, pedig az esetek többségében sajnos nem. Pedig így lenne logikus, ha én tenyésztő lennék, már csak azért sem engedném, hogy ivartalan maradjon, nehogy bevonják szaporításba, vagy valami "baleset" történjen, ez olyan, mintha $z@rnának magasról az én "munkámra".


Meg persze egyéb okokból is, azér szabályozzuk már be a kutyák számát amennyire lehet, hatáskörünk engedi.

Bár én személy szerint nem csak a tenyésztőktől várnám ezt el, benne vagyok jó pár adok-veszek Facebook csoportban, az összes szaporítónak írok, kérdezgetek, és próbálom meggyőzni, hogy ivartlanítási szerződéssel adja már, valahol meg kell állnia a gyártósornak. Egyik osztálytársamnál is született "véletlen" 7 kiskutya, agyon akarták csapni, én könyörögtem, hogy ne tegyék, segítek gazdit találni nekik, csak ivartalanítási szerződéssel adják. Őszintén szólva, sajna nem nagyon vagyok tájékozott ennek a menetéről, vagy hogy mennyire lehetne ezt így bárkinek, de szerintem senki nem nézi mennyire hivatalos ez, csak legyen róla papír.

2018. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan tenyésztő, aki belefoglalja a szerződésbe az ivartalanítási kötelezettséget és van, aki nem.

A tenyésztő, akitől van a kutyánk, kifejezetten szerette volna, ha nem ivartalaníttatjuk a saját kutyánkat, mert akkor vihettük volna kiállításra, így meg ugye nem.

Van olyan tesója a kutyánknak, aki nagyon szép eredményeket ér el kiállításokon és ez a tenyésztőnek is dicsőség.

2018. febr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg azért nem mert csak bíróságon lehetne ezzel valamit kezdeni ha nem történik meg. Ráadásul ilyen esetben a vevő mondhatja, hogy akkor visszaadja a kutyát de nem ivartalanít, és a tenyésztő köteles lenne visszavenni. A tenyésztőnek meg nem kellenek már 1 év kúrüli kutyák főleg nem 10-20 esetleg.
2018. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem minden macskás tenyésztő ragaszkodik az ivartalanításhoz. Ráadásul a macskát sokkal kevesebben vesznek törzskönyveset, mint kutyát. A rengeteg nem fajtatiszta cica megszokott dolog.

A maccsoknál annyira nem feltűnő, hogy az utcán élnek,a legtöbbje nem bentlakó, hanem jön-megy kint. Nem fognak be minden utcán lófráló macskát, hogy menhelyen helyezzék el.

2018. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ezt el lehet kerülni, arról kell szerződni, hogy a kutya ára X, de mivel a vevő vállalja az ivartalanítást, ebből kap 70 százalék engedményt, viszont amennyiben az első évben nem történik meg vagy kölykei születnek, a vevő köteles a teljes vételárat megfizetni. Ha a kutyát továbbértékesíti, akkor ugyanez. Amennyiben meggondolja magát és ilyen feltétellel mégsem kell neki a kutya és visszaadná, akkor a vételár nem jár vissza. A tenyésztő visszaveszi, ivartalanítja és keres neki gazdát, azért ezzel nem lenne gond egy szép és fiatal törzskönyves kutya esetén.
2018. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Én is olyan helyről vettem kutyát, ahol nem tettek a szerződésbe ivartalanítási kötelezettséget. Egész egyszerűan azért, hogy a tenyésztő ilyen mélységbe ne szóljon bele az életembe. Felnőtt ember vagyok, el tudom dönteni, hogy mi a jó a kutyámnak. Egyébként tervezetm ivartalanítani, de mivel az én kutyám, az én döntésem.

Egyébként a legtöbb tenyésztpő szimplán anyagi érdekből, azért teszi bele a szerződésbe, hogy ne jelenjen meg konkurencia a piacon.

2018. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#7 Törzskönyves cicánál nem láttam még olyat ahol nincs ivartalanítási kötelezettség, ha nem kiállításra veszed, ráadásul a tenyésztők kikötik a benti tartást, tehát amiket az utcán látsz fajtajellegű keverékek, a szaporítók eredményei.
2018. febr. 2. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!