Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya egyedül?

Kiskutya egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy lassan 4 hónapos vizsla kiskutyánk.

Az egyetlen nehézséget az okozza, hogy egyáltalán nem tudjuk egyedül hagyni. Ezt úgy értem, hogy egy másik szobába sem lehet nélküle átmenni vagy az udvaron kint hagyni egy picit amikor jó idő van amíg nekem olyan dolgom van aminél egy kicsit láb alatt lenne :) pl. Felmosás.

kapar, nyüszít nem is eszik ha mi nem állunk ott mellette mert azt fogyeli hol vagyunk

tudom hogy még nagyon pici és ragaszkodó, de akinek lenne ötlete kérem írja meg :)



2018. febr. 2. 08:08
 1/7 EvaSz86 ***** válasza:
Szerintem még nem lehet szeparációs szorongásról beszélni, ami ugye abból adódik, hogy ő hiszi magát falkavezérnek...mondjuk ez a téves beidegződés más problémákat is eredményez. Ez a dolog leginkább az ivarérettség után jelentkezik. Mivel még tényleg nagyon picike, szerintem ez normális...míg el nem hoztátok, addig ugye a többi kutyával együtt volt folyamatosan...falkaállatokról beszélünk...a kutyus ha egyedül van a gazdájával, neki már az is egy "minifalka". Szerintem egyszerűen nem szeret egyedül lenni, együtt akar lenni a falkával...nagyon új lehet még neki ez a helyzet, hogy hirtelen eltűntek mellőle a többiek, és hozzád ragaszkodik. Nincs ezzel gond, már most is tanítgathatod, sőt. Ha már most következetesen megtanítod neki, mit szabad és mit nem, akkor a későbbiekben is sokkal könnyebb lesz...úgyhogy én nem aggódnék. Egyszerűen a közeletekben akar lenni, ragaszkodik.
2018. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idősként azért ez nem normális (mármint, hogy pár percre sem lehet egyedül hagyni). Szakember tanácsát kellene kérni.
2018. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez valóban nem normális állapot. Erre a kutyát pont ugyan úgy meg kellene tanítani, mint a szobatisztaságra és az alap szabályokra. Csak hogy lásd, nekem most van egy 9 hetes kiskutyám, kevesebb, mint egy hete van nálam. És már nagára tudom hagyni a szobakennelben 2-3 órákra, míg a többi kutyámmal dolgozok, csinálom a feladatokat. Nincs hiszti sem és nincs stresszben sem.
2018. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert hagytátok ezt a helyzetet kialakulni. Egy szobába nem zárnám be, de a kertbe kizárnám a játékaival, amíg el kell intézni a dolgokat (pl. a felmosást). Ennyitől nem kéne, hogy problémája legyen alap esetben. Amikor kapar, nyüszít, na gondolom akkor engeditek is be, erősítve benne a tudatot, hogy ha ezt csinálja minden úgy alakul, ahogy ő szeretné. Próbáld meg kizárni bizonyos időkre (kezd mondjuk pl. 5 perccel), fontos lenne, hogy akkor menj ki hozzá/engedd be, ha már lenyugodott picit, de ha semmiképpen sem nyugszik, akkor is növelném az időt, megfogja látni, visszamész hozzá. Ezt 8-9 hetes korban el kellett volna már kezdeni. Nem vagyok szakember, csak a tapasztalatom írom le. Nekem a fokozatossággal vált be, kérdezz meg persze egy hozzá értőt!

Az evéssel azt tenném, hogy (gondolom 2-3x eszik még egy nap), elétenni, ha x ideig nem eszi meg, elvenni, legközelebbi etetésnél odaadni, és így tovább. Nem fog éhen halni, ha éhes lesz enni fog ha ott vagytok, ha nem. De ez csak véleményem, mindenképp szakembert tanácsolok, mert 4 hónaposnál már lehet más a helyzet, lehet más a problémája.

2018. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó. Pont ugyanígy csináltuk a dolgokat ahogyan Te leírtad. Próbaltuk egyre több időre ott hagyni, nem beengedni ha nyüszít de addig csinálja amíg nincs beengedve ha ez 1 óra akkor 1 óra ha 2 akkor 2. Volt hogy már hanyt is a sok ugatástól. Nagyon sokat olvastunk erről próbaltunk már mindent. Az evéssel kapcsolatban sem hagyjuk hogy időzzön felette, ha nem eszik amikor kap akkor elvesszük előle.
2018. febr. 2. 15:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahogyan hozzánk került 8hetesen mindent próbálunk elkövetni és következetedek lenni vele, de ennél a dolognál akadályba ütköztünk, nagyon makacs kutya :)
2018. febr. 2. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
A 4-es nagyon jól leírta. Én is egyből kezdtem szoktatni az egyedülléthez. Volt mobil kennelem az udvarom, mert oda zártam mikor kerti munkát kellett csinálnom, ha hisztizett nem csináltam semmit, ha pedig csendben leült vagy lefeküdt megdicsértem, majd ki engedtem. Például nálunk az volt a gond, hogy felugrott a kilincsre kaparta az ajtót, de nem vettünk tudomást róla. Ha szidni mentünk ki akkor azért győzött volna ő, ha pedig beengedjük azért. Kb. 1 hét alatt leszokott arról hogy hisztizzen. Sok sikert!
2018. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!