Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálna a kutyátok, ha...

Mit csinálna a kutyátok, ha pár napig egyáltalán nem vinnétek le sétálni (értem ez alatt a lemozgatást, természetesen nem a pisiltetést)?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, csak arra vagyok kiváncsi, szerintetek mennyivel lenne zizibb a kutyátok, ha aznap nincs szaglászás, séta.

2018. febr. 2. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk kinti-benti kutya van.

Nem is attól zizzentebb, ha kimarad a séta (kb. kétnaponta sétálunk), hanem ha egész nap távol vagyok - ilyen 12-14 órát (pedig más családtag van itthon, aki foglalkozik is vele, mondjuk lemozgatni nem tudja, mert a kutya energiaszintje jóval nagyobb, meg mégiscsak én vagyok az elsődleges gazdi). Időbeosztástól függően kb. hetente egyszer van ilyen.

2018. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Munkakutyáim vannak, így nagyon nagy hangsúlyt fektetek annak a kialakítására, hogy a munkába adják bele minden energiájukat, minden más helyzetben pihenjenek, ne pörögjenek. Így ha kimarad pár nap vagy akár egy-két hét is (ami lesérüléseknél sajnos előfordul), akkor sem őrülnek meg. Látom rajtuk, hogy frusztrtabbak, de pihennek ugyan úgy. Viszont a következő tréningen kiadják minden felgyűlt stresszüket, na olyankor lehetnek gondok.
2018. febr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Semmit, mindennap mozgatva vannak 1-1 nap nem szamit, maximum legkozelebb kicsit aktivabbra veszik a figurat.
2018. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Mi mikor nagyihoz megyünk ott kimarad a séta. Ellg nyűgös szokott lenni olyankor, alig várja hogy haza menjünk. Séta nélkül hajlamos mindenféle hülyeséget csinálni és borzasztóan hisztis.
2018. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Az én kutyám elég lusta, meg se érezné, ha nem lenne mozgatva. Alapból neki az ideális séta annyiból áll, hogy teszünk egy kört a paneltömb körül. De természetesen azért vannak hosszabb séták, szimplán csak nem szereti őket, ha látja, hogy más irányba akarok elmenni, akkor néhány méterenként beáll elém és bámul nagy szemekkel, hogy mikor megyünk már haza (vagy pedig felkéreckedik és kézben cipelteti magát).
2018. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Semmit, aludna egész nap :DD

Stafford keverék, 8 éves múlt, ha itthon vagyunk, szinte mindig csak alszik.

Vannak olyan napok mikor a gyerek+munka miatt úgy összejön a nap, hogy a napi 3 séta összesen nincs meg 1 óra sem, akkor se változik a viselkedése, szépen viselkedik itthon, ha elmegyünk se rombol egyedül.

2018. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Volt már ilyen, mondjuk beteg voltam vagy ilyesmi. Ilyenkor azt látom rajta, hogy követ engem a labdájával meg minden felkelésemre azt hiszi, hogy sétálni megyünk, de amúgy nem viselkedik őrülten. Persze már 11 éves :)
2018. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Kinti kutya, így nem lenne rá komolyabb hatással.
2018. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Örülne. Öreg, ízületes, a frontok megviselik. Örülünk, ha a pisi-kaki kör megvan.
2018. febr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk napi 3-4 séta van, hétvégén hosszabb vagy sűrűbb. Volt már rá példa, hogy séta előtt még volt egy kis dolgom, szegény kutyusom nézett nagy bociszemekkel és rohangált köztem és az ajtó között, hogy menjünk már :) Nem rombol, egy idő után biztos a helyére menne (amúgy mintakutya, soha nem rombol vagy tombol), de lerí róla, hogy menne és emiatt frusztrált.
2018. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!