Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Próbáltátok már?

Próbáltátok már?

Figyelt kérdés

Ahogy észrevettem a bullmasztiffunknak már nem elég a napi 2x1,5 óra séta(Ebben van 40 perc futás is)


Ezért egy videó nézése közben eszembe jutott, hogy elhozom a nagyszüleim egyik háromkerekű biciklijét, a kutyánk kap egy hevedert és rákötöm a biciklire.

A biciklin van külön csomagtartó így a későbbiekben ha már az én súlyom sem lesz elég, akkor tudom nehezíteni.


Más próbálta már?


Közelben van egy régi autós tanulópálya, szóval a hely is adott.


Holnap meg is próbáljuk délután, szóval addig várom a válaszokat/tanácsokat. :D



2018. febr. 3. 06:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutya, tehát másfél éves kor alatt ne próbáld ezt!

Egyébként jó fizikai lefárasztásnak, de ez is kevés lesz önmagában. Agyban és ösztönszinten is fárasztani kellene.

2018. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A "heveder" alatt mit értessz? Van kimondott szánhúzó, súlyhúzó és bármilyen húzómunkára teljesen alkalmatlan hám is. A rossz hámválasztás komoly maradandó testi sérülést eredményez.

Az aszfalton való futtatás szintén tiltólistás mert tönkrevágja az izületeit, csipőjét. Ráadásul ekkora testű kutyánál én elöbb elvinném egy csipő, stb vizsgálatra mielött elkezdenék vele bármilyen húzómunkát.

2018. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Két éves a kutyusunk.

Agyilag le van fárasztva de fizikailag hatalmas energia van benne.

Hiába a séta/futás utána szó szerint nyüszít ha észreveszi, hogy elindultunk haza.

Persze ilyenkor elég egy erőteljesebb parancs, az indulás és boci szemekkel de magától elindul hazafelé. :D


Heveder alatt normális hevedert értek. A régebbi kutyánkkal(ő is bullmasztiff volt) gyakran szánkóztunk, akkor vettünk egy kifejezetten prémium minőségűt.

De ő nem igényelte ezt az extra mozgást.


Elfelejtettem odaírni, de ez a tanulópálya nem átlagos tanulópálya. :D

Az egész földút, a leendő rally palánták használják.


Kutyának meg nincs baja, rendszeres a vizsgálat.

2018. febr. 3. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:

De mégis milyen hám? X-back? H-Back? Súlyhúzó? All in one? Beléptetős? K9? stb.

Az első kettőn kívül egyik sem alkalmas szánhúzásra/biciklizésre pedig az összes "normális heveder" és mindegyikből van jó minőségű. Ettől függetlenül mindegyik másra lett kitalálva. Ráadásul az sem elhanyagolható hogy ha méretben nem jó akkor rossz helyen van terhelve a kutya és szintén maradandó károkkal végzi. Már pedig nem feltétlen lesz jó amit egy másik kutyára vásároltatok.

2018. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!