Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok egy 2-3 éves...

Mit gondoltok egy 2-3 éves kutya adoptálásról? Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztunk, hogy egy idősebb, már 2-3 éves német juhászt fogadnánk örökbe.

Ti bevállalnátok? Ennyi idősen még talán nincsenek berögződései. Olyanra gondolok, hogy esetleg agresszívan reagál le egy két helyzetet vagy különböző behatásokra úgy reagál, hogy az gyerekre veszélyes lehet. És még talán nincsenek olyan szokásai, ami pár hét foglalkozás után derülnének ki.


Mit gondoltok?


És ha igen, akkor honnan? Nem akarunk bor kutyát befogadni. Olyat szeretnénk, amit eldobtak maguktól, mert nem volt idejük vagy kedvük vele foglalkozni, de család van szokva. Vannak ilyen jellegű állatotthonok? Ha igen, tudnátok mondani néhányat?



2018. febr. 3. 12:06
 1/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%

20 éve került hozzánk egy akkor 2 éves németjuhász. A családban a második gyerek sajnos allergiás volt a kutyaszőrre, ezért kellett megválniuk tőle.


2 éve a lányom külföldre ment tanulni, azóta az ő kutyája van nálunk, azelőtt kb. 2-3 alkalommal találkoztunk.


Kicsit aggódtam én is mindkét alkalommal, de mivel előzőleg is családban voltak, normálisan lettek szocializálva, úgy gondoltam, inkább ez mint a menhely/altatás, egy próbát mindenképpen megér a dolog.


Mindkét esetben lett egy nagyon ragaszkodó, hűséges, kutyám, akivel sok boldog időt töltöttem/töltünk együtt.


Még annyit. Mielőtt véglegesen hozzánk kerültek volna, volt 2-3 odaszoktatós-ismerkedéses látogatás, és mintha a kutyák is érezték volna a " változás szelét ", aránylag hamar megvigasztalódtak. A családunk egyébként nagyon kutya-centrikus, lehet ezért is.

2018. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves kutyát fogadtam be. Az életkor nem jelent semmit, ha van egy icipici türelmetek és nem akarjátok, hogy a kutya mindent az első pillanattól hajszál pontosan úgy csináljon, ahogy akarjátok. Egy kölyköt és egy felnőtt kutyát is tanítani kell. Amúgy az idősebb kutya szerintem olyan 8-10 éves kortól kezdôdik
2018. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász fajtamentőknél érdeklődj. Náluk nagyon jól kiismerik a bekerült kutyákat.
2018. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy közepes termetű kóbor kutyát fogadtam be, fogalmam nem volt arról, hogy mennyi idős lehetett, de már nem volt fiatal. Hét évet töltött velem és soha nem bántam meg, hogy be mertem fogadni.
2018. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én simán belevágnék. 2-3 éves kutya már túl van a kamszos hülyeségein, ha meg viselkedésbeli gondok lesznek vele, akkor szépen megtanítjátok neki,mit szabad és mit nem.
2018. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A mostani kutyám kölyökként került hozzám, de a későbbiekben kizárólag felnőtt kutyát fogok örökbefogadni. Az sem fog érdekelni, ha 6-8-10 éves.

Tavaly egy felnőtt cicát fogadtam be, akit a gazdái itt hagytak és majdnem 1 évet tölött az utcán... Életem egyik legjobb döntése volt, pedig nem vagyok cicás.

2018. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azta köszönöm szépen! Őszintén nem számítottam ennyi pozitív válaszra. :)

Az idősebbet úgy értettem, hogy idősebb, mint egy kölyök.

Utánanézek a német juhász fajtamentőknél :) Csak ez a fajta jöhet szóba.


Illetve mit gondoltok a munkavonalas, de lenyugdíjazott német juhászról?

2018. febr. 3. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen munkáról nyugdíjazták le és miért.

A dolgozó kutyáknak általában nem sok lehetősége van megismerni a családdal való együttélést.

2018. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egy, szintén 8 évesnek mondott de valójában 11 éves. Sok türelem, következetes nevelés.
2018. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!