Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos törpe pincser...

9 hónapos törpe pincser kiskutyám elkezdett kopaszodni. Valaki esetleg hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Először a füle bejáratánál hullott ki majd a feje jobb és bal oldalán ritkult a szőre, illetve picit a feje tetején. Voltunk 2 állatorvosnál. Az egyik azt mondta meg sem vizsgálta egyből rávágta, hogy szőrtüsző atka. de se nem vakarózik nem piros a kis bőre illetve gennyes foltok stb. sincs rajta. Kapott vetimec nevű injekciót (2x kapott 3. ra nem merem elvinni ) meg mellé valamilyen multivitamint. Es mondta hogy apoquel ( valarozasra) tablettát 10 napig adjuk neki napi fél adagot. A másik állatorvos azt mondta hogy sima gyulladás mentes szőrhullása van. Erre kaptunk szőrkondícionálót. Jelenleg ott tartunk hogy 3 napja kapja a vitamint tudom hogy a szőr lassan nő ki de nagyon aggódom. 2. Orvos azt mondta hogy a vetimec nem való egy 3,3 kg-os kutyának.
2018. febr. 4. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Kaját próbáltál-e már váltani? A futtatón van egy kistermetű kopaszodó pajti, nála a kajaváltás (csirkekizárás) és a táplálékkiegészítők adása segített megállítani a dolgot.
2018. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen hasonló történt az én kis tacsimmal is csak neki az orra körül hullott ki a szöre és mindkét füle hátulján. Én is több állatorvosnál voltam mindenki mondott mindent. Minden hülyeséget kapott de semmi nem használt.Nyárra leutaztam vidékre a szüleimhez, ott megvizsgálta az az állatorvos aki 20 éve a lovainkhoz és a marháinkhoz jár ki. Elmondtam a tüneteket , hogy miket kapott és hogy nem használt semmi. Végül kiderült hogy allergiája van a kutyakajákban lévő tartositószere. Azóta nyersetetést alkalmazok nála és kb 3 hónap után vissza nőtt a szöre. Ezt azért irom mert lehet hogy a te kutyádnak is allergiája van. De nem biztos.
2018. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Brit care hypoallergen tápot kap a kutyánk.

Bársonyos és rizses.

2018. febr. 4. 12:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen csirkés dolgot nem kap kínosan ügyelünk rá.
2018. febr. 4. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha szimmetrikus a hullás, akkor hormonprobléma is lehet. Pl. ivartalanított kutyáknál előfordulhat, vagy hormonfüggő daganatnál. Esetleg demodex?
2018. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet atkás.
2018. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekünk a Bravecto segitett.
2018. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!