Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg apukámat?

Hogyan győzzem meg apukámat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, egy pitbullt.

Apukám szerint egy agresszív gyilkos kutya. Szerintem viszont nem.

De hiába győzködöm nem akarja, anyukám viszont azt mondta, hogy öcsém miatt nem jó ötlet.

Ígértem fűt-fát és ezt már egy éve játsszuk és minden ígéretemnek eleget tettem (szín ötös vagyok rengeteget tanulok, mindent megcsinálok, segítek mindenben).

Erre apa azt mondta, hogy a sok tanulás mellett nem lesz időm a kutyára.


Szeretném ha olyanok írnának akik ismerik ezt a kutyát, és írnának tapasztalatot is.


Előre is köszönöm :)



2018. febr. 4. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem jó ötlet, ha 4-en félnétek tőle a háromból.
2018. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Olyan nem létezik, hogy egy kutya alapból gyilkos, meg agresszív és megöl mindenkit. Persze ezt is meg kell nevelni. Tapasztalatot ezzel a kutyával kapcsolatban nem tudok mondani.

Viszont ez, hogy mindenből ötös vagy és ilyen kifogást mond röhejes. Ott valami más lesz a dolgok mögött, ha minden marhaságot kitalál csak ne legyen kutya.

2018. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem foglalkozol a kutyával, akkor mindegyik agresszív lesz! Meg kell tanítani neki, hogy ki a főnök! Érdekes jugoszláv farkasölőről is azt mondják, hogy makacs dög, de az enyém még a macskát se bántja! Ha foglalkozol az állatokkal, akkor nem lesz semmi baj!
2018. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Ismerem ezt a kutyát, és sajnos azt kell hogy mondjam hogy nem gyerek kezébe való, ahogy az amstaff sem. Már nem azért, mert "agresszív gyilkos harcikutya", hanem mert egy gyerek nem tudja megfelelően nevelni, kemény kezet igényel és egy következetes határozott gazdát. A gyerekekkel egyébként a jól nevelt kiegyensúlyozott kutyák végtelenül barátságosak, viszont apukádnak abban is igaza van hogy nem lesz a suli mellett elég időd a tanulásra, főleg ha vissza van még a továbbtanulás, hiszen nem tudhatod hova mész el suliba, akkor pedig a szüleidre marad a kutya.

A költségeket már ne is említsem, egy fajtatiszta pitbull 100-150 ezerbe kerül, tovább százezer a kölyökkori és kezdeti költségek, és ebben nincs benne a táplálása és az élősködők elleni védelem. Ezeket gyerekként nem tudod fizetni és nem várhatod el a szülőktől hogy állják.

2018. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Apád figyelmébe ajánlom a következő képet: [link]
2018. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

#5-ös vagyok.


De egyébként sem jó ötlet szerintem a képtől függetlenül. Gyerek vagy még, tényleg nem lenne rá időd a tanulás mellett, aztán majd tovább is fogsz tanulni, a kutya pedig a szüleid nyakán fog maradni.

Egyébként is csak akkor kéne egy állatot hazavinni, ha mindenki szeretné, különben tökéletes feszültségforrás lesz a kutyából, és ő fogja húzni a rövidebbet.


De egyébként is, honnan szeretnéd venni a kutyát? Bejegyzett tenyésztőtől, lutri szaporítótól, vagy menhelyről fogadnál örökbe?

2018. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Sehogyan, én sem engednék pitbullt, mert NEM gyereknek való!


Ennyi.

2018. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

kedves első, nem értelek


amúgy most fogok végezni a gimiben és hamarosan elköltözök otthonról és azt kértem hogy vegyenek nekem egy kutyát érettségi után, hogy ne legek egyedül, mert most halt meg (5 hónapja) Maci (az akita kutyám) őt is én neveltem fel és csak rám hallgatott (pl.: ha apukám rászólt hogy tegye el a labdáját csak leült elé és nézett rá, utána én szóltam neki és megcsinálta)

bár apukám őt sem bírta de annak örült hogy szófogadó


szerintem a pitbull egy kedves és okos kutya és csak nevelés kérdése hogy milyen lesz

2018. febr. 4. 13:54
 9/14 A kérdező kommentje:
amúgy osztálytársam apukájától szerezném be a kutyust mert ő ezzel foglalkozik és minden előírást betart
2018. febr. 4. 14:00
 10/14 A kérdező kommentje:
először Maci miatt akartam egy másik kutyát de mióta meghalt egyre erősebb ez a vágyam
2018. febr. 4. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!