Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya könyöke és bokája ki...

A kutya könyöke és bokája ki van kopva?

Figyelt kérdés
Sokat szokott kúszni és ezért ki van neki kopva s bokája és a könyöke, látszik a bőre és a kis lyukak rajta ahonnan ugye nő a szőr. Ez ellen lehet valamit tenni?

2018. febr. 4. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem nagyon. Nekem a kutyák, semmi extrémet nem csinálnak, csak ahogy a kövön/betonon fekszenek egyszerűen kikopik a szőrük és nem lehet mit tenni ellene. Én hintőporozni szoktam néha, és az jót tesz nekik. Persze ügyelni kell, hogy nem szabad akkor hintőporozni, ha nyílt seb van rajta.
2018. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kinti kutyák mindegyikénél megfigyelhető sajnos, a bőr elszarusodása ezeken a területeken (a folyamatos mechanikai behatás ellen így védekezik a bőr, máskülönben állandóan kisebesedne).


Én neogranormonnal kentem a kutyám könyökét 3 éven át, és így sikerült elkerülni ezt a problémát. De ha már kialakult akkor sokat tényleg nem tehetsz ellene. Viszont figyelgetni kell, néha megtapogatni ezeken a helyeken, mert daganatos csomók gyakran kialakulhatnak itt, szintén a mechanikai hatások következtében.

2018. febr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!