Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá édesanyámat...

Hogy vegyem rá édesanyámat hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy vágyaam egy kutya. A XIX. kerületi, illatos úti menhelyről hoznék el egy 1-2 éves szuka kutyát. Napi4x vinném le. Pár éve is próbálkoztam de nem jött össze. Most is de megint nem. Viszont most határozott és céltudatos vagyok. A bizonyítványom is elég jó lett (4,4). Talán ha ennél jobb lesz megengedi. Valami más ötletet tudok ajánlani?

2018. febr. 4. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább a macskát célozd meg az kevesebb gondoskodást igényel. Ha még iskolás vagy semmiképp nem lesz időd mindig levinni sétálni a szüleid meg nyilván hasznosabb dologgal akarják tölteni az időt ráadásul a kutya mindent lekakil, lepisil a macska legalább elássa azt és sétáltatni sem kell.
2018. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anya nem szereti a macskát!
2018. febr. 4. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy miért nem engedi. Mit mond, miért nem lehet? Van vagy volt más állatkád?
2018. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy nem szeretné hogy piszkos legyen a lakás. Most van egy akváriumom.
2018. febr. 4. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg lassanként egyre nehezebben gondozható állatokat tarts. Pl.: 1.hal 2.hörcsög 3.teknős 4.macska 5.kutya

Azért tanácsolom ezt mert így látja, hogy tudod gondozni és felelősséget vállalat érte és jobban fog benned bïzni.

2018. febr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A teknőst ne ajánlgassuk már pls, átlag 50-80 évig élnek. A gazdák nagy része hamar megszabadul tőlük, mert nagyra nőnek, nem lehet őket simogatni, nem olyan állatok, amire a legtöbb ember vágyik. Nem kell mindenkinek hüllőt tartani, egyébként is rengeteg pénzbe kerül, nem olyan,hogy beteszed egy dobozba és jól elvan.


Kérdező, ha anyukád nem engedni a kutyát,akkor puhatolózz körbe,hogy esetleg más állatot engedne -e.

A hörcsög az még nem rossz ötlet, 1-2 évig él, van lehetőséged bebizonyítani addig anyukádnak, hogy gondoskodsz róla , te felelsz érte stb.

Viszont ha megunod, akkor jó lecke neked és anyukádnak is.

A kutyával az a baj,hogy 15-20 évre szóló felelősség.

Hány éves vagy most? Hol leszel 15-20 év múlva? Tudod vállalni,hogy élete végéig gondozod?

Mi van, ha egyetemre mész egy távoli városba és kollégiumba kerülsz? Vagy ha albérletbe kell menned és nem vihetsz magaddal kutyát? Vagy ha külföldre költözöl és szintén nem viheted magaddal?

Annyi minden történhet még veled a következő években, el sem tudod képzelni. Nem biztos,hogy a kutyának mindig helye lesz az életedben és a követekző 15 évben minden nap le fogod vinni 4x sétálni.

Annyi olyan van,hogy megveszik a kutyát és végül a szülő gondoskodik róla,mert a gyerek megunja és felnő, más dolgok foglalkoztatják. Nagy felelősség.

Nem mondom,hogy nem vagy rá alkalmas, de valahogy be kéne bizonyítanod anyukádnak és magadnak is,hogy ez menne.

Ezért mondom,hogy egy hörcsög, vagy más kis rágcsáló ami max 2 évig él jó lenne arra,hogy kipróbáld magad és anyukád is lássa,hogy mindent megteszel.

Ha nem lankad a lelkesedés, akkor simán lehet,hogy belemegy a kutyába is.

De egyébként próbáld anyukádnak mutogatni a kutyát, amit szeretnél és valahogy meggyőzni,hogy ő is benne legyen.

Alapjában véve én is úgy gondolom,hogy egy kutya/macska a háznál a legjobb dolog, főleg ha gyerek is van. El sem tudom képzelni úgy a gyerekkoromat,hogy ne lettek volna benne állatok.

Szóval jó ez,csak ha anyukád nem nagyon partner benne,akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.

Próbáld jobban megérteni az ő szemszögéből is,hogy miért ellenzi.

Én arra tippelek,amit írtam,hogy attól tart,hogy megunnád és rá maradna a kutya.Ha nem most,akkor 5 év múlva vagy később.

2018. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sehogyan, én sem engedném a kamasz gyerekemnek, mert

- koli

- fősuli

- barátok

- költözés

- akár külföld


és hopp!, a kutya máris 100% rám marad.

2018. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!