Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek kutyáta fiamnak?

Vegyek kutyáta fiamnak?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves fiam. Nagyon szeretne ey kutyát de én félek ,hogy mindig leviszi. Jó tanuló. Megbízható gyerek, magabizos és nagyin szereti az állatokat. Ha elmegy táborba akkor én csak 5 körül érek haza és lehet nem tudom levinni sétálni. Ilyenkor mi a teendő? Fogadjunk be egy kutyát?

2018. febr. 4. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya 10-15 év elkötelezettség.

Középiskolába hova fog várhatóan járni? És egyetemre? Pár éven belül ott maradhat teljesen rád a kutya.

2018. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Megednak vehetsz, a gyerek egy hét után ráunk és nem fogja gondozni, ezt garantálom. Ha meg mégse akkor emegy egyetmere és ugyanúgy rád marad. De hogy te fogod gondozni az fix.
2018. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnél úgy tesztelték a gyerek kitartását, hogy két hónapig mindig le kellett vinnie a bakancsát sétálni annyiszor, ahányszor amúgy a kutyát kéne. Hát nem lett kutya.


A szüleim megpróbálták ugyanezt az öcsémnél, neki a macskát kellett etetnie, és sikerült végig kitartania. Persze már meglévő állat mellé egy újabb a szülőknek is kisebb plusz megterhelést jelent.


De a kutya eleve csak akkor merüljön fel, ha tényleg mindig meg tudjátok oldani valahogy a gondozást. Nálunk nagyon kedves a szomszéd néni és mindig elvállalja az etetést, ha elutazunk. Ha ő nem lenne, akkor kutyapanzióra lenne szükségünk, ami nem olcsó mulatság.

2018. febr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutya a családban mindenkié, mindenkinek akarnia kell, hiszen együtt éltek, de bárkié is névleg, a felelősség mindig a felnőtté, vagyis a tiéd. Meg lehet próbálni a kitartás tesztet, amit már írtak: akár csak egy hónapig sétálni vinni egy plüsst, legalább háromszor, abból az egyik legalább 1-másfél óra. Esőben is, hidegben is, sötétben is, akkor is ha lecke vagy dolgozat van másnap, akkor is ha a haverok átjönnének játszani. Hétvégén ugyanúgy kora reggel kelni és menni kell, nincs szünnap. Tudnod kell hogy bármikor amikor valami kifogás van, rád fog hárulni a feladat. Nagyon sok kutyást látok és ismerek, de gyereket alig látok kutyát sétáltatni. Akár ha te is ilyen szemmel nézel majd körül kutyasétáltató helyeken, meglátod hogy huszonévestől egészen öregig van mindenki, de tizenéves elvétve akad.


Én ma már azt mondom a szüleim jól döntöttek, hogy nem lehetett gyerekként kutyám, pedig hidd el én is nagyon akartam. Nagyon kevés az olyan gyerek aki annyira elkötelezett, hogy minden feladatot mindig elvégez a kutyával, és az anyagi részét még akkor is a szülőnek kell állnia.

2018. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha jól megy minden akkor a kispesti deákba.
2018. febr. 5. 06:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat mindenkinek megy a zöld! Viszont hogy kipróbáljuk, hogy 2 hónapig lemegy mindig sétálni az nem is rossz ötlet.
2018. febr. 5. 06:41
 7/14 bollocks ***** válasza:
0%
Olyan gyereknek nem vennék kutyát, aki a saját anyjának adja ki magát a gyakorikérdéseken.
2018. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sétáltatás mellett egy plusz, de van még egy ötlet: menjen önkénteskedni 3 hónapra egy menhelyre. Ott aztán rájön, hogy a kutyázás nem fenékig tejföl. :) De hasznos lesz, az biztos. Ha ezt kitartóan megcsinálja, akkor kaphatna kutyát - és akkor már lehet abból a menhelyből, ahol önkénteskedett. :)
2018. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bollocks ***** válasza:
2018. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát panelba menne a kutya. Ez azért nehezebb, mert tényleg MINDIG vinni kell, nincs kifogás. Kertben tartott kutyánál ha reggel nem kelsz fel hozzá korán, el tudja végezni a dolgát, de egy benti kutyát nem kínozhatsz, hogy tartsa vissza még x óráig mert álmos vagyok. Hosszabb sétára is szüksége van minden nap.
2018. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!