Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig pihentessem a kutyus...

Meddig pihentessem a kutyus lábát?

Figyelt kérdés
Szombaton a nagy futkosás közben elcsúszott a sárban, elég nagyot esett, megbicsaklott a lába. Közvetlen utána nem látszott rajta semmi, de pár órás pihenő után felkelve sántított a jobb mellső lábára (egyáltalán nem tudott ráállni, csak három lábon ugrált). Kivittem pisilni, akkor jobb lett, használta mind a négy lábát, de utána a pihenés után megint sántított. Tegnap (vasárnap) reggel, az egész éjszakás alvás után viszont már nem sántított, és azóta sem. Bedagadva sincs neki. Örültem, hogy rendbe jött, viszont itt a gyk-n írták, hogy ez tipikusan szalagsérülés tünete, hogy fekvés után fáj nekik, ha pedig mozgástól bemelegszik, akkor oké, aztán meg megint fáj a pihenés után. Ez eléggé megijesztett, és nem tudom, hogy most mennyire hihetek a látszólagos tünetmentességnek. Létezik, hogy ilyen hamar rendbejött?! Csak túlaggódom a dolgot? Nagyon nagy mozgásigényű kutya a korához képest, de most a hétvégén csak pórázon sétáltunk rövidebbeket. Szerintetek szabad most már komolyabban mozgatni, vagy várjak vele? Ha igen, mennyit? (Röntgeneztetni nem szeretném, csak ha muszáj, mert az altatáshoz már elég idős.)

2018. febr. 5. 01:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Körübelül 1-2 napot de ha már látod,hogy nem sántikál akkor elviheted egy rövid lassú sétára. De ha látod hogy mégmindig sántikál sétánál, akkor inkább kicsit vedd föl és vigyed ameddig nem érzed, hogy fészkelődik.Akkor rakd le és simogassad kicsit és egy 5 percre álljatok meg.És ha már nem sántít akkor sétálhattok tovább, de ha biceg akkor vigyed inkább hazáig.Az én kutyám is így járt , de ő ettől kb. 5 perc alatt rendbe jött. Remélem tudtam segíteni.
2018. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-2 hét, csak pórázos séta. Majd látni fogod biceg-e még, ha nem javul 2 hét múlva sem, illetve nagyobb fájdalmai lennének, orvos, lehet még is szükség lesz röntgenre. Szóval egyelőre ne futkosson!
2018. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!