Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan házban lakom ahol van...

Olyan házban lakom ahol van lépcső és a kutyámnak tériszonya van, ezért nem mer feljönni a lépcsőn. Hogyan szoktassuk föl?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasonlót úgy oldottam meg, hogy éhes kutyának falatot tartottam az orra elé. Pár lépésenként kapott egy falatot (egy vékony karika virsli). Igy a falatra figyelt és nem a félelmére. Pár gyakorlat után simán ment fel. Idősebb kutyánál több gyakorlás kellhet
2018. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mekkora lépcső? Hosszú távon nagyon nem tesz jót a kutyának a lépcsőzés.
2018. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. febr. 5. 10:14
 4/8 A kérdező kommentje:
A lépcsőnk kb.25 db lépcső fok.
2018. febr. 5. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, eleve nem tesz jót a kutyának a lépcsőzés(keress rá) sztem vidd f te magad. De egyetértek az első vagy második válaszolóval jutifalattal próbáld. És közbe hívogasd.
2018. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel volt kutyám, aki porckorongsérves lett a lépcsőzéstől, a többi kutyámat eleve meg sem tanítottam lépcsőzni. (Közel állt a teljes bénuláshoz.) Volt, aki felfelé magától is megtanult, de lefelé akkor is kézben vittem. (Lefelé terheli meg jobban a gerincet.)
2018. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Honnan veszitek, hogy nem tesz jót a kutyának a lépcsőzés?

A mi kutyánk önként és dalolva futkos a lépcsőn, ha nem kellene akkor is, ezzel is szórakoztatja magát. Ötösével veszi a lépcsőfokokat, 16 lépcsőfok 2-3 másodperc neki. Nyoma sincs rajta, hogy bármiféle problémája lenne tőle. 100 méteren ha 50m előnyt adna, akkor is ő futna be először a célba. Pedig ha igaz, hogy a kutya hétszer gyorsabban öregszik, mint az ember, akkor már 60 körül jár.

Tériszonya lehet, hogy neki is van, mert egy keseny, 15-21 cm-es pallón nem hejlendó átmenni, még velem sem és jutalomért sem. De ha elég széles, legalább 50-60 cm széles, akkor már nem gond neki.

2018. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sérvesedés tényleg valós rizikó, főleg kistermetű kutyák plusz meredek lépcső esetén.
2018. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!