Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti el szoktátok engedni a...

Ti el szoktátok engedni a kutyátokat, ha erdőben sétálgattok? Volt már ilyesmire példa?

Figyelt kérdés
Mi mindig el szoktuk engedni, mert alapból se bántott még senkit sem a kölyök kutyánk, és, ha jön valaki, akkor megfogjuk, míg elhalad. Tegnap viszont épp nem vettünk észre két futót a hátunk mögül, és a pasas konkrétan neki akart menni a kutyánknak. A kutyánk semmit nem csinált vele, én pedig mentem, hogy megfogjam, de a pasi elkezdett felé rugdosni, meg hörögve ugrálni előtte. Még sosem láttam ilyet, de a kutyám ekkor sem bántotta, csak ugatta... Aztán megfogtam a kutyát, erre a pasi nekirontott anyámnak és a kishúgomnak, akik a hátam mögött voltak, hogy fojtogassa őket. Szerencsére nem esett egyikőjüknek sem baja, mert amint visszafordultam a kutyával, a pasas elrohant. Az amúgy 10 hónapos kutyánk csak megugatta, amikor a pasi meg akarta rugdosni, meg kapálózott, és hörgött, hozzá se ért, és, ha a pasi nem csinál jelenetet, a kutyát akkor is megfogtam volna, hogy elmehessenek, és ne menjen el utánuk. Nem értem, miért akarta megrugdosni a kutyusunkat, aztán meg miért ment neki anyáméknak... Szerintem az ilyen ember nem normális. Ha fél a kutyáktól, és szól, mert ő látott minket, akkor azonnal megfogom. (Ha én veszem észre őket először, akkor is azonnal megfogom...)

2018. febr. 5. 11:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem, mert:

1. a vadász azonnal kilőheti, mert kóbor kutya

2. nem akarunk sok párszáz frankos büntit a nyakunkba, ha "csak" feljelent

2018. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Úton, határban sohasem engedem el. 5m es pórázon viszem. Pályán, suliban, kutyafuttatón, otthon van csak szabadon.
2018. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

A férfi tényleg túlreagálta olyan szempontból, hogy semmi joga anyukádéknak támadni.

Viszont ő nem ismeri a kutyádat, nem tudja, hogy mire számíthat. Mindenki megijed, ha egyszer csak az erdőben szembetalálkozik egy ugató kutyával. Egy ismerősömet is támadta már meg így kutya. Sok kutyát meg eleve ingerelnek a futók és megkergetik őket. Lehet, hogy volt már rossz tapasztalata.

Hiába van ott a közelben. Ha megharapja az egy pillanat. Nem tudsz annyi idő alatt odaérni és megfogni.

A mi kutyánk most 8 hónapos, úgy néz ki, mint egy felnőtt kutya.

Nem szabad elengedi ilyen helyen. Te voltál a hibás. Nem azért megy az ember a természetbe sétálni, futni, hogy azon kelljen idegeskednie, hogy milyen kutyákkal fog szembetalálkozni.

2018. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én is futok, és szoktam kutyákkal találkozni, akik szabadon vannak, de még egynek se mentem neki. :D Szerintem az nem az én hibám, hogy annak az embernek elmebaja van, és gyilkolni akar. Aki így viselkedik, annak komly gondjai vannak az emeleten, és kétlem, hogy csak kutyát látva borul el az agya. Ez nem szimpla túlreagálás volt... Ha dühös vagyok valamiért, akkor sem állok neki fojtogatni senkit sem.
2018. febr. 5. 12:06
 5/25 anonim ***** válasza:
27%
Mindig elengedjük az erdőben (olyan helyen amik népszerű turista útvonalak) sokszor túráztunk már együtt. Soha semmi probléma nem volt.
2018. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

Nincs ezen mit vitatkozni. A póráz használata kötelező.

Ha nem használod, szabálysértést követsz el.

Két lehetőség van:

- a kutyát nem látod, mert futkározik az erdőben - nem lát, nem hall téged, nem tudod kontrollálni, ez veszélyes lehet

- a kutya a közeledben van - akkor meg nyugodtan lehet egy hosszabb, lazább pórázon

2018. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem engedem el, mert nincs kedvem kilövetni a vadásszal. Egyébként az erdő (és az erdei állatok) védelme érdekében szigorú szabályok vonatkoznak a kutyákra is és az emberekre is. Nem vicces, amikor a kutya a túrista útvonalról letérve célbavesz egy őzikét. Nem véletlenül vannak szabályok.
2018. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Erdőben sose engedem el őket, mert félek, hogy kilövik a vadászok.

Mi úgymond a "kertek alatt" vagy a "dülőkön" szoktunk sétálni, ott el vannak engedve, de mindig figyelek rájuk és nem mehetnek ki a látóteremből.

Régebben pórázra tettem őket, ha valaki szembejött, de sokan szólltak, hogy nem kell megkötni és meg is simogatták őket. Aztán elhagytuk a pórázt, de figyeltem arra, hogy ne menjenek senkihez oda. Mindenki megdicsért h milyen szép és okos kutyáim vannak, majd egyszer egy random futó pasi beszóllt h miért nem rakatam rájuk pórázt, de mindezt csak akkor, amikor már mellém ért. Hirtelen nem tudtam ezt mire vélni, mert nagyon kioktató hangnemben mondta és én eddig úgy tudtam h az az etikett, h ha messziről szól valaki, akkor kell megfogni(sok kutyatulaj sajnos még ezt sem tartja be).

2018. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
Hadd találjam ki: a futó 31 körüli fickó volt alakot finoman kiemelő futóruhában, a hóna alatt pár paksamétányi ebrendelettel?
2018. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 aranyos121 ***** válasza:
75%
én erdőbe nem merem elengedni mert ha meglát egy vadat félek hogy gyors neki szalad és kergeti km-eken keresztül aztán én meg futhatok utána..nem biztos hogy ha szólok neki vissza jön mert ösztön..szóval..ja...
2018. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!