Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miről kell lemondanom ha...

Miről kell lemondanom ha kutyát szeretnék?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szabadidő, ünnepek, egyedüllét, magány, szomorúság, tisztaság, néha rend.
2018. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kötetlenség, rugalmasság.

Bárhova szeretnél hosszabb időre menni, nyaralás, utazás, kirándulás, akkor gondoskodni kell a kutyáról. Ki vigyáz rá? Viheted-e magaddal? Jó-e neki, ha magaddal viszed? Stb. De ha csak egy napot nem vagy otthon, akkor sem lehet egész nap egyedül.

Pénz.

A kötelező vizsgálatok, oltások, chip, sem olcsó. És akkor még nem történt semmi, amikor orvoshoz kéne vinned.

Egyébként imádom a kutyákat. De aki kutyát szeretne, nagyon jól gondolja át. A kutya nem játékszer.

2018. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a kutyákat, de pont ezek miatt nem vállaltam eddig.
2018. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ,mennyire szereted, mennyire figyelsz az igényeire, mennyire akarsz boldog és kiegyensúlyozott kutyát. Nekem az egész életemet megváltoztatta, kezdve azzal, hogy azóta nem volt lustálkodós reggelem, amióta kutyám van. Ha esik, ha fúj, ha beteg vagy, ha nincs kedved, sétálni kell. Nincs olyan, hogy na, most alszom, majd délben kimegyünk... Nincs spontán esti buli, kimaradás, mindent előre leszervezni, hogy akkor ki fogja kivinni a kutyát. Meg még ezer dolog. Nem bántam meg, de azért tényleg megváltoztatja az ember életét.
2018. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez attól is függ, hogy hol szeretnéd tartan a kutyát. Kertesben pl sokkal egyszerűbb. Ha benti is, reggel cask kinyitod az ajtót kétszer, panelban viszont fel kell öltöznöd és le kell menned megpisiltatni a kutyát. Nyáron napközben is kinnt lehet, munka után nem kell azonnal hazaszaladni, nehogy összepisilja/kakilja a lakást. Sétáltatni is elég egyszer és van egy privát kutyafuttatód, a kert.

Kertesben az egyedüli problémát tényleg csak a nyaralás jelenti, hogy ki fogja a kutyát etetni(amenyiben nem viszitek magatokkal).


Azt a napi pár órát, ami a kutyával való foglalkozásra rámegy pedig nem szabad lemondásnak hivni, mert ez egy feature, amivel egy kutya több less, mint egy nyúl vagy macska.

2018. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a legjobban ahhoz tudom hasonlítani, mikor gyereket vállalsz. Meg kell birkózni vele, hogy már felelős vagy valakiért. A szabadidődnek búcsút mondhatsz. Meg kell tanulnod következetesnek, szigorúnak lenni. Rengeteg időt felemészt a tanulás, gyakorlás,kutyasuli. Mindent előre le kell szervezni pl. nyaralás, buli,mozi. Akkor is kell menni sétálni ha szakad az eső, ha lázas vagy, ha olyan másnapos vagy, hogy a labadon alig bírsz megállni a lábadon.(nekem ez a része volt a legnehezebb) Anyagi lemondásokkal is jár, hiszen allandóan kell kaja, felszerelések, lakasrongálások.Az állatorvosi költsegek is csillagászatiak.

Aztán ott a jó oldala is. A rengeteg szeretet, amit adsz es kapsz. A rengeteg bujás, puszi, móka. Az, hogy rossz napodon is kepes felvidítani a bohóckodásával. A sikerelmény/büszkeség is csodálatos, mikor megtanul dolgokat. A minusz kilók, amik leolvadnak az allandó séták,túrák alatt. A meghitt esti összebújós kanapén tévézések. Egyáltalan a tudat, hogy van egy kutyád egy tárasad, aki mindig ott van neked.

Számomra minden "lemondást" megér.

2018. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!