Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet teljesen szobatis...

Hogyan lehet teljesen szobatiszta?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kutyusom. Elméletileg szobatiszta, gyakorlatilag messze nem.

Naponta 3-4x van kivíve, ennél többre sajnos nincs kapacitásunk.

Van hogy napokig minden rendben. Aztán van olyan nap, hogy 2x bepisil, de csak ha otthon vagyok kb.

Eddig egyetlen egyszer volt olyan hogy reggeltol estig dolgoztam ezert csak reggel es este tudtam kivinni. Nem pisilt/kakilt be. Minden rendben volt. Nagyon buszke is voltam rá.

Most itt a mai nap. Ki volt víve 8kor, majd délben bepisilt a szőnyegre. Kiszaladtam vele hátha kell még neki, de semmi.

Majd a szokásos 2 órakkor is elindultunk. Erre útközben bepisilt a lépcsőházba.

Nagyon bosszantó, hogy ha már elindultunk miért nem bírja ki amíg leérünk az utcára.

Nem tudom mit csinálhatnék, hogy ez másként legyen, és még az itt lakók is folyton szúros szemmel néznek amikor meglátják hogy megint kutya pisit takarítok. (Bár amíg feltakarítom nem tudom miért)


Illetve a másik, hogyha elindulunk ki, de a lépcsohazban osszefutunk egy masik kutyaval / emberrel akkor is rogton oda pisil (talan oromeben)


Mit csinalhatok rosszul? :(



2018. febr. 5. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kölyökkutya, még fiatal, nem elvárható a tökéletes szobatisztaság tőle.

Érdemes viszonylag állandó napirendet tartani, ami minden nap (munkanap, hétvégén is) tartható, azaz ugyanazon időpontokban legyenek a séták mindennap. Ehhez előbb-utóbb alkalmazkodik a szervezete. De 5 hónaposan még 5-6 óránál több nem elvárható, hogy kibírja.

2018. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van megszokott rendje. 8-kor, 2-kor és 20-kor szoktuk kivinni. Este mindig egy nagyobb sétára.

Illetve ha úgy dolgozunk és van időnk akkor délután 4-5 fele is kiszoktuk vinni.

Ezekközt az idők között 6 óra telik el, szerintem többségében kikéne bírnia, és ennél gyakrabban nem tudjuk kivinni. Bár azt mondthatnám hogy egyre jobb a helyzet. De mintha csak romlana.

2018. febr. 5. 15:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve ami még érdekes, hogy nem a reggeli sétánál vannak gondok amit megertenek az este miatt, hanem a 2orással.
2018. febr. 5. 15:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Öt hónaposan még nálunk is ugyanez volt a helyzet, és én se láttam úgy, hogy javul. Aztán volt néhány tettenéréshez kapcsolódó (nem tettleges, de határozott) szidás, és úgy féléves-héthónapos korától kezdve gyakorlatilag egy kézen meg tudnám számolni, hány baleset volt.

Én mondjuk kicsit sűrűbben vittem, illetve, amit még nem írsz, hogy ha kint pisil, akkor van-e jutalomfalat és dicshimnusz. Az nem árt.

2018. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, mindig meg van dícsérve és legtöbbször jutifalatot is kap.

Szóval akkor ez még pár hónap amíg helyre áll?

Addig mit tudok csinálni hogy ne legyen minden pisis?:(

A lakás még nem is nagy baj (bár a szőnyeg nélküle is meg van), csak a lépcsőházat ne pisilné össze.

Sajnos napi 4-nél többre tényleg nincs kapacitásom:/

2018. febr. 5. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt kitartás és türelem! 6 hónaposunk napi 5 levitel mellett volt szobatiszta.

Szokásos köröket nem szabad elhagyni: napi rutin betartása, kinti pisilésnél nagy dícséret, benti pisilés fülöncsípésekor nagy leszúrás.

Figyelni kell, hogy mennyi folyadekot visz be. Kap pl. konzervet? Ha igen, azt el kell hagyni. Illetve mennyi iszik? Kiskutyák hajlamosak túlinni magukat pl. ha unatkoznak vagy ha izgatottak, szaladnak lefetyelni.

Kiskutyák örömükben, izgalmukban pl. találkozáskor hajlamosak maguk alá pisilni. Ez ellen úgy tudunk védekezni, hogy nem pörgetjük be a kutyát. Persze tudom, hogy nem könnyű, mikor valaki meglátja és rögtön megy oda dögönyözni, nyünnyög neki.. Ilyenkor, akármilyen hülyén veszi is ki magát szólni kell, hogy ne csinálja ezt( az ember).

2018. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 EvaSz86 ***** válasza:
Ha kézben vinnéd le a lépcsőházban? Nem írtad, hogy nagytestű-e. Ezzel lehet, hogy el tudod kerülni a lépcsőházi pisilést. Amikor lent vagytok, akkor ha találkoztok más kutyákkal (ha normális a gazdi, és jól szocializált a kutyusa), akkor hagyd, hogy ismerkedjen, szokja azt, hogy más kutyusokkal is együtt legyen kicsit, akkor nem fog örömében bepisilni, ha találkozik eggyel a lépcsőházban. Enyémek is sokszor bepisiltek örömükben az elején, aztán jött a kutyasuli, ahol hozzászoktak más kutyák jelenlétéhez, utána nem volt gond, ha találkoztak velük a lépcsőházban.
2018. febr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ktomee válasza:
Öt hónaposan még kevés neki a napi 3 lemenetel. 'Papíron' 5 óráig tudják ebben a korban visszatartani, de valójában 3-4 óra, ami kényelmes nekik. Még fejlődnek a szerveik. Ebben a korban én három óránként levittem, persze munka mellett tudom, ez lehetetlen, de akkor bele kell kalkulálni a baleseteket. Én is kézben vittem le sokáig, mert a lépcsőház már nem a lakás nekik és gyakran elengedik magukat, főleg ha tele a hólyag. Mivel nagyon kölyök még ezért minden ember-kutya izgalmas látvány, ami izgatottságot okoz és ezért bepisil. Kézben levitel segít ebben is. Aztán 7 hónapos kortól ez javulni fog.
2018. febr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mióta kiírtam a kérdést napi 5x visszük ki. a három fix amit írtam is, illetve mindig keresünk plusz két alkalmat, de azt sajnos nem tudjuk befixálni tényleg munkától függ viszont így is 2x bepisilt, de mind a kettő öröm pisi volt. Aminek a szőnyeg már rendkívül örült. Az való igaz h sokszor ha unatkozik iszik, erre próbálunk odafigyelni, vagy ha láttuk h sokat ivott akkor oda figyelünk, hogy nem sokára ki kell vinni.

Nagytestű úgy hogy esélytelen hogy lecipeljem. Járt kutyaoviba, illetve nem sokára megyünk kutyasuliba, 6 kutyával lakott együtt 4 hónapos koráig. Illetve a kutyafuttatóba rendszerint van kutya akivel játszik, szóval ennél több kutyával nem is tudna ismerkedni.


Szóval igyekszem türelmes lenni, csak furcsa hogy 4 hónaposan nem történtek ilyen balesetek (nagyon ritkán öröm pisi), erre mire 5 hónapos lesz már nem megy neki. És egy állatorvos ismerős azt mondta h a vizslák, meg a dogok hajlamosak arra hogy ilyen rossz vizelet tartásuk legyen és ettől picit tartunk.

2018. febr. 8. 15:34
 10/11 A kérdező kommentje:
Illetve nem kap konzervet, nyers húst eszik.
2018. febr. 8. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!