Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vagy golden retriever?

Husky vagy golden retriever?

Figyelt kérdés
Melyik kutyafajta igényel több mozgást? Vagy ti melyiket ajánlanátok jobban? Lenne időm vele játszani nevelni. Benn lenne a házban. De hosszú sétákra vinném. És szukát szeretnék.

2018. febr. 5. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Huskynak nagyobb a mozgásigénye.

Lakásban tartásra inkább a golden, az nagyon "gazdis" kutya, neki pláne igénye van rá, hogy veled is lehessen. Persze a hosszú séták neki is kellenek. :)

2018. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit is utána olvastál volna akkor fel sem kellett volna rakni a kérdést.


Első kutyának a golden.


Huskynak napi 5-10 km futás kell ha nem több. Makacsak így első kutyának nem ajánlott.

2018. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Husky csak tapasztalt, elvetemült kutyabolondoknak ajánlott. Iszonyat mozgásigénye van. Nem elég neki a kertben szaladgalást és 1-2 seta. Napi 3-4 orát igénybe vesz a lemozgatása, annak is intenzívnek kell lennie. Végtelenül makacsak,megvannak a saját elhatározásaik.Nagyon szigorú, következetes nevelést igényelnek.

A golden egy sokkal simulékonyabb fajta, persze neki is kell a mozgás és a foglalkozás, de nem olyan extrém mertékben, mint egy huskynak.

2018. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Első kutyának válaszd a goldit. Okos, tanulékony, türelmes. Az én szememben mindig is ők voltak a "mintakutyák", akik szinte nevelik önmagukat.

A husky önfejű, makacs, ravasz és nagy a mozgásigénye. Kb. mint egy kutyatestbe zárt macska. Inkább kinti-bentiként érdemes tartani.

Egyezzünk meg, te viszed a goldit, én a huskyt :D

2018. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem Huskym van, első kutyának a Goldent ajánlom. Részben igazak az előttem leírtak, makacs és nehezebb megnevelni, DE nem lehetetlen, csak több időt vesz igénybe. Örökmozgó, viszont nagyon vicces, jó fej, imádni való. Megvannak a maga fura szokásai, elég öntörvényű, tényleg mint egy macska néha.

Goldenem még nem volt, de úgy hallottam, valamivel nyugisabb, könnyebben kezelhető kutya. Házban tartásra Huskyt nem ajánlom, addig van bent, amíg neki érdekes, jön megy, megnézi mit csinálsz éppen, de hamar megunja és kéredzkedik ki, legalábbis az enyém ilyen. Ő is szuka. Mivel falkakutya, még egy kutyát ajánlok mellé, utálna egyedül lenni.

2018. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!