Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tarottatok valaha pitbullt,...

Ha tarottatok valaha pitbullt, mik a tapasztalataitok ezzel a fajtával?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel ez a fajta. Eddig még csak németjuhászaim voltak. Velük nagyon könnyű életem volt, ha lehet így fogalmazni. Jól nevelhetőek és szófogadóak voltak mindannyian. Utánaolvastam már szakirodalomban a fajtának, és nagyon imponált, amit megtudtam róluk. Viszont érdekelnek szemmélyes tapasztalatok is. Mindenféle, akár egészségükről, viselkedésükről, bármiféle tapasztalat sokat segítene nekem. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 5. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 2 éves pitbull kan kutyusom. Nagyon okos, könnyen megtanulta az alap dolgokat. Emberekkel és más állatokkal is jól kijön, nála nagyobb termetű ivaros kan kutyákkal van néha összetüzése. Málunk a cseresznyeszem volt az egyetlen egészségügyi probléma, amit eddig tapasztaltunk. Szóval szerintem strapabíró kutyákról van szó, de persze a bull típusu kutyákra jellmző betegségek náluk is előfordulhatnak.

Én nagyon szeretem ezt a fajtát, mert hűséges a gazdájához és nagyon szerethető :)

2018. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
2018. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kemény, erős kutyák és nagyon intelligensek. Nem mindenkinek valók, kezdő kutyásnak semmiképpen. Napi több km futás, súlyhúzás, pecáztatás, engedelmes és ŐV tréningek. Emberekkel nem, de más állatokkal agresszívek vagy legalábbis dominánsak, de ez múlik a kutyán és a nevelésen is.

A mostani kutyám 10 éves, domináns maradt, de az ivartalanítás sokat segített. A következő kutyám is ez a fajta lesz, mert nem csalódtam soha benne és ugyanúgy ivartalanítva lesz, mert nem kívánok se szaporító lenni, valamint rengeteg betegséget megelőztem vele, a kezelhetőségen pedig sokat dobott. Emberekkel alapvetően kedves, gyerekeket imádja, de amikor meg kellett védeni, azt magától és azonnal megtette, gondolkodás nélkül.

Csakis tenyésztőtől vegyél kutyát, ajánlanám a súlyhúzó csoportot facen, ott minden nagyobb és normális tenyésztő megtalálható, akik nem harcoltatnak és nem sufni tuningolt, ideggyenge és szaporított kutyák vannak. Adnak tanácsokat neveléshez, kiválasztáshoz, sportoláshoz.

Ha munkavonalas juhászaid voltak, akkor bátran ajánlom, de ez nem a tedd ki a kertbe, had hűljön kategória, főleg, hogy a telet nem bírja, rámennek az ízületei teljesen.

A fajtamentésnél rengeteg kutya van, én is segítettem nekik hirdetni, van náluk lightosabb kutya és van kemény munkakutya is ( egyiknek van BH vizsgája is ), őket még azért ajánlom, mert mindről van teljes leírás, tesztelve voltak, szűrtek és személyre szabottan ajánlanak kutyát.

Ha jó kezekben van, csodás társ, ha rossz kezekben, akkor két élű fegyver.

A legjobb mondás a pitbulls and paroleesból: Ezek a kutyák, ha kiszabadulnak, nem játszani mennek, hanem bajt keverni.

2018. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőmnek van egy 9 éves pitbullja. A kislánya a kutya mellett "nőtt fel". Náluk a kutya családtag. Természetesen bent él a házban, mindenhová viszik magukkal. ŐV tréningre jártak vele sokáig. A barátnőm és a férje is rengeteget futnak, így a kutyának mindig megvan a napi kilométere. Mindketten tapasztalt kutyások. Egyébként a kutya ivartalanított szuka.

Kiegyensúlyozott kutyáról van szó, de nem igazán kedveli a többi kutyát.

Az előző hozzászóló idézett egy mondást, miszerint "ha egy egy ilyen kutya kiszabadul, akkor nem játszani megy, hanem bajt keverni" bocs, ha nem pontosan idéztem, nem másoltam be. Na ez nagyon találó.

Egy ismerősöm kutyáját egy elszökött pitbull "harapta ketté". Szinte szó szerint. Kistestű kutya volt, sétáltak. Mikor az ismerősöm észrvette a kutyát, más irányba indultak. De már késő volt. A kutya odarohant hozzájuk és azonnal támadott. Nem az emberre, hanem a kutyára. Kivédhetetlen volt a támadás, egy harapással roppantotta meg a gerincét.

A gazdi nyitva felejtette a kaput és a kutya meglógott. Ez a kis hiba egy másik kutya életébe került. A gazdi meg kapott egy pert a nyakába.

Azt tudni kell, hogy a pitbull nem egy átlagos kutya. Nem is németjuhász. Nagyon nagy felelősség, jól gondold át.

2018. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy staffunk van és egy pitünk, szerencsénk van mindkettővel, nem agresszívek, kutyákkal sem. Mindkettő ivartalanított szuka, egy 8 éves és egy 2 éves.

Az idősebbikre már ráment pár 100 e Ft, lábműtétek sora van mögötte, és elég kényes, ha hideg van, az a baj, ha meleg, akkor meg az :) Természetre elég meghunyászkodó, behódoló az emberekkel.

A kisebbik egy rosszcsont, mindig azon töri a fejét mit rosszalkodhat, iszonyatosan aktív, és elég makacs is. Neki kutyasuli kellett, de így sem mindig behívható.

Szerintem a legjobb családi kutya, ha kemény kézzel tudsz bánni velük.

Fajtamentést, normális menhelyeket ajánlom én is, ahol jellemzést kapsz a kutyáról, ami alapján dönteni tudsz.

2018. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Staff és pit.Ne keverjük

Mind a kettő rettentő akaratos kutya.Ha az igazi ADBA pit-re gondolsz akkor jól gondold meg.Nem egyszerű a tartásuk.Náluk soha nem fog az a tévhit érvényesülni hogy "minden nevelés kérdése"...

Olvass utána mire is lettek valójában kitenyésztve és nem a dajka kutyás dologra gondolok(azok a staffik).

Kőkemény sportkutyák,ma már hála az égnek inkább csak súlyt húzatnak velük,stb.Régebben viszont viador kutyának voltak használva(valahol még ma is) ebből adódó hogy minden élőlény amit meglátnak és nem ember ellenségé vállik számukra.

Ezt nem belenevelik a kutyába. Tessék egy pit 12 hetesen https://www.youtube.com/watch?v=PsaK48V__8k

Akik nem értik meg hogy most nem a staffordokról és társairól beszélek kérem ne jöjjenek ide reklamálni,hogy a pit is lehet szerető házikedvenc.Semmi ellenvetésem,rendkívül hálás édes kutyusok ők is de ha komoly vérvonalból származó ADBA-t akarsz magadnak,a körülményeket biztosítani kell,gondolni mindenre.Ha gondolod írj PÜ-t.

2018. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legerősebb és legharciasabb! ( bekattan )

Nagyon erős gazda számára ajánlott!

2018. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is szoktam futni. A napi séta és futtatás minden kutyámnál alap. Nekem is szükségem van rá, és nekik is. Van pár macskám, és akadnak kistestű kutyusok a környéken. Ha erre a fajtára esik a választásom, biztosan nagy hangsúlyt fogok fektetni a szocialiázciójára. Eddig szerncsére egyetlen kutyám sem szökött még el.
2018. febr. 19. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!