Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem azt el, hogy a...

Hogyan érjem azt el, hogy a kiskutyám csak rám figyeljen?

Figyelt kérdés
Pl ha tanulunk valamit, engem figyeljen ne a juti falit.. stb
2018. febr. 6. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Ne legyen nálad jutifali és nem fogja figyelni
2018. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jutalomfalatot tartóba tedd az oldaladra, és kezdetnek a szemkontaktust dicsérd. A klikker segít. Ül előtted a kutya, ha a szemedbe néz klikk, és csak ezután nyúlsz a kajáért. Lehetőleg gyorsan, hogy ne legyen ideje felugrani.

https://www.youtube.com/watch?v=d1_3BcfMKiA

Ahogy a videón is csinálja a nő. Mindegy mi a feladat, a mozdulatot próbáld begyakorolni. Írj rám, ha van kérdésed, kijártunk egy tükörsulit, el tudom magyarázni mi hogy működött nálunk :)

2018. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Sose használtam jutalomfalatot! És igazából egy idő után már nem is érdekli. Jönnek oda az állatorvosnál az asszisztensek is a jutalomfalatokkal, de a kutya csak kiköpi. Nekem nem kell, hogy itt a kutyámnál beinduljanak a Pavlovi reflexek ha kérem tőle, hogy üljön le. A kutyád ne a kaja miatt teljesítse a feladatot, hanem azért mert most éppen erre kérted, ez a feladata. Te vagy a gazdája nem a jutalomfalat. A jutalma az legyen, hogy oldalba paskolod, megdicséred, hogy "okos kutya !". Így a figyelme fél szemmel nem a kaján vagy a táskádon, amiben a kaja van (mielőtt esetleg naivan azt hinnéd, hogy be lehet csapni egy kutyát), hanem rajtad. Foglalkozz vele minél többet kaja nélkül és hidd el sokkal tovább jutsz és gyorsabban haladsz, mint kajával.
2018. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja és feleslegesen itt mindenféle hókuszpókusz klikker, meg egyéb hülyeségek, mint ahogy előttem írták. Teljesen hülyeség, nem emiatt fog rád figyelni. Itt amúgy se az a lényeg, hogy klikkre leüljön neked (nem cirkuszi kutyát nevelsz gondolom), hanem hogy te legyél a főnök. Ha te vagy a főnök, ilyen bohóckodások nélkül is szót fog fogadni.
2018. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4es, mielőtt okoskodsz nézz utána a klikker funkciójának, mert fingod nincs róla.
2018. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Hál' Istennek!!

Mellesleg nem is a klikker a legnagyobb baj, azt már csak felesleges puccnak tartom, mert tényleg az. :D Nem ettől lesz engedelmesebb vagy nem ettől leszel a gazdája. Láttam én már sok klikkerrel bohóckodó embert és akkor mindig nagyon jó kedvre derítenek. De persze nincs vele semmi gond, a nevelési módszer mindenkinek a saját döntése :D Én a kajára voltam kihegyezve jobban. Szerintem az egy borzasztó ostobaság, másrészt egészségtelen is a kutya szempontjából. És ezt tartom a bohóckodás tetőfokának. Amikor valakit látok, hogy így PRÓBÁLJA nevelni a kutyáját jövök rá, hogy de tényleg van még lejjebb.

2018. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!