Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutyátokat megműttetnétek?

Öreg kutyátokat megműttetnétek?

Figyelt kérdés

17 éves már, süket, a szeme is gyenge, nehezen mozog, de jó az étvágya még.

Emlőjén lett daganat, nem tudom merjem-e műttetni, ha állatorvos mondja.Amúgy ivartalanítva van.

Hasonló idős kutyát akinek már műtöttek, tapasztalatot szeretnék.Altatást hogy bírta, utána a feklépülés hogy zajlott, stb.



2018. febr. 6. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi nálunk is emlődaganat volt. Spánielünk volt 15 éves volt. Az egyik orvos, akinél voltunk azt állapította meg, hogy nem kell vele foglalkozni, idős már, nem merne megkockáztatni egy műtétet, mert lehet, hogy így még elél egy ideig, de a műtét meg el is viheti.


Aztán később mégis elvittem egy másik orvoshoz, hogy csak nézze már meg más is , mert aggódtam. Ő belement, hogy kiműti, mert voltak, vannak és lesznek is csodák...meg amúgy elég jó színben volt, miért ne sikerülhetne. Hát jól is ment, nem volt semmi komplikáció, a sebek szépen gyógyultak...de sajnos rá két hétre elpusztult. Az orvos szerint nem a műtéttől... ki tudja, hogy amúgy is elpusztult volna vagy valóban a műtéttől volt. Inkább nem is gondolkozok rajta, úgyse olt meg már semmit. :/


Én elvinném egy nagyon pro állatorvoshoz és tőle kérnék tanácsot, de szerintem ő is azt fogja javasolni, hogy nem kockáztatná már meg, ha eddig is ilyen szépen elélt vele, de nyilván a saját döntésed. :/ Sajnos én saját sztori szempontjából pozitívabbal nem tudok szolgálni..:(

2018. febr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy az állatorvos egy 17 éves kutyusnál javasolná. Rátok bízná inkább elmondva a kockázatokat. Inkább azt tudom elképzelni, hogy finoman utalna rá, hogy nem kéne már háborgatni a kutyust, a túlélése a kora miatt kb egyezik a daganatos probléma műtét nélküli túlélésével.
2018. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
17 évesen örülj, hogy még van! Úgysem lesz 30 éves, de ha egészséges lenne, akkor sem érné meg a húszat! A mi második vizslánk 10 évesen a babeziózisra kapott megfelelő kezelést 250 ezer Ft-ért. Fél év múlva a vizelési problémáját már pontosan diagnosztizálni sem tudták és 1 év múlva kénytelenek voltunk elaltattatni, amikor fél óra sétálás alatt kb. 10 cseppet tudott üríteni majd hazaérkezve a nagyszőnyegre mindent kiengedett.
2018. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
15 éves foxinkat kellett megműteni, mert több daganata is volt. Nem volt már esély, mint a műtét. Túlélte és utána még hónapokig élt, de aztán sajnos áttétei lettek és meghalt. De a műtét után olyan boldog volt, energikus, élvezte, hogy eltűntek a nagy daganatok (pl. elöl is volt egy, ami miatt állandóan köhögött). Nem akarlak rábeszélni a műtétre, de ha amúgy meghalna, akkor mégiscsak jobb, ha kap még pár hónapot...
2018. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Én nem vállalnám be 17 évesen, a kockázatok miatt se, meg sajnos nem sok ideje van még hátra...
2018. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen idős kutyát már kockázatos műteni. Konzultálj az állatorvossal, hogy mutassa javasol. Én nem tenném ki neki, ha szemmel láthatóan elkezd szenvedni, inkább az altatás mellett döntenék.
2018. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben én nem műttetném.

Bár nem tudom milyen súlyos az a daganat, de általában ezek a dolgok csak évek múltán szoktak problémát okozni, ha kezeletlenül maradnak. A te kutyusodnak viszont olyan sok ideje már nem lehet hátra, hogy baja legyen ebből. Bocsánat, hogy ezt leírtam így, de én így gondolom. :/

2018. febr. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb 12 éves volt ah egyik kutyánk mikor emlődaganata lett. Nem műtetük meg. Több orvos megnézte, fájdalmai nem voltak és azz mondták hogy ne műtesük mer nem biztos hogy túl éli. 16éves korában éjjel elaludt.
2018. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt javasolta orvos,ne műttessem meg.De ha a daganat nagyon nő,vagy elfekélyesedik,akkor műteni kell.Nem az altatás a kockázatos,hanem utána a felépülés.
2018. febr. 12. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!