Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezeljem a szeparációs...

Hogyan kezeljem a szeparációs szorongást?

Figyelt kérdés
Ha a kiskutyám egyedül van otthon mindent megrág. :(
2018. febr. 6. 15:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
4 hónapos
2018. febr. 6. 15:07
 2/12 anonim ***** válasza:
A kutyák szeretnek rágni, szóval vegyél neki olyan dolgokat, amiket rághat (műcsont, gumicsont, akármi), mert egyébként a cipőt meg a papucsot fogja megrágni.
2018. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van neki minden ilyesmi, több rágócsont is játék. De inkább a bútorra megy meg a falra.
2018. febr. 6. 15:19
 4/12 A kérdező kommentje:

Meg volt hogy egyedül hagytuk, és amikor haza értünk az ablakból figyeltül egy fél órát kb.

Azt csinálta, hogy lefeküdt mászkál visszafekszik, két per múlva megint mászkál megint vissza fekszik. És ezt tök sokszor megcsinálta.

Ugatni nem szokott ha elmegyünk otthonról.

2018. febr. 6. 15:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Esetleg olvasd végig ezt:

[link]

2018. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, miket próbáltál eddig, szóval bocs, ha felesleges köröket futtatnék.

1. Mozgasd többet. Ha egy órát vagy kint vele, mozgasd másfelet, legyen intenzív, feladatozós, agyilag fárasztós a séta, hogy kipurcanjon.

2. Kend be a bútorok alját valamivel (pl. bőrolaj vagy csípős cucc).

3. Én a reggelijét egy tölthető labdába teszem, amit, ha gurít, egyesével esnek ki belőle a darabok. Jó félórás mutatvány, mire kijön mind. Ezzel oldom a kezdeti stresszt is, mert azonnal lefoglalja magát vele.

4. A tipikus ne köszönj el/ ne üdvözöld dolog gondolom megvan.


Ezek váltak be nálam, bár az enyém csak költözés után stresszelt, a rágcsálás nála unalomból volt az elején.

2018. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A ezt kajás "módszert" szoktam alkalmazni!

A kongot jól megtömöm. Van amikor egy jó darabig elvan vele. :D


(De máshol azt is olvastam, hogy ez azért nem jó mert a kutya előtt nem hagyhatunk kaját.)

2018. febr. 7. 10:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hagyom előtte, mert megeszi azonnal, nem marad benne semmi :D Tápot amúgy nem hagyok kint neki csak úgy.


A mozgatásával mi a helyzet?

2018. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Reggel este van séta. Reggel 20 perc délután 1óra.

Az a baj reggel nincs is kedve kimenni. Főleg ilyen időbe. :/

2018. febr. 7. 10:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig nagyon kevés ez a 20 perc. Öltöztesd fel. Csak próbáld ki valamelyik nap, hogy egy órás intenzív sétára viszed reggel. Lehet, hogy minden gondod megoldódik.
2018. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!