Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borderesek! Honnan van a...

Borderesek! Honnan van a kutyátok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Első sorban személyes tapasztalatok érdekelnek. Lassan Hat éve tervezem, hogy bővítem a falkát egy borderrel, most megvan rá a lehetőségem, és el szeretném kezdeni a megfelelő kennel keresését. Egy csomó véleményt elolvastam már, van is kiszemelt kennel, de hálás lennék, ha leírnátok a saját tapasztalatokat is.

(Elsősorban kiállítási vonalon nézelődtem, de mindenféleképpen olyan kennelből szeretnék kutyát, ahol sportolnak is a borderekkel, legyen az agility, frizbi vagy dog dancing, terelés.)



2018. febr. 6. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lucky for You kennelből van a kutyám, négy éves. Én hobby célra vettem, nem versenyezni, de bármit lehetne vele csinálni, szerintem csak rajtam múlik, jutalomfalattal jól motiválható, esetenként játékkal is. Gyönyörű a bundája, intelligens, lelkes, gyorsan tanul, gyakorlatilag rögtön szobatiszta volt. Nem nyüzsög állandóan, egy-két óra napi foglalkozással megelégszik, de azért igyekszem több időt szakítani rá. Teljesen emberbarát, imádja a gyerekeket. Kicsi gond a kutyákkal van, az utcán pórázon néha még támad is, de itt valamit én rontottam el, próbálom megoldani, kezdő kutyás vagyok.
2018. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából sok mindentől is függ, attól is, hogy mit szeretnél és milyen szinten űzni a kutyáddal. Én bár személy szerint nem látom értelmét a versenyzésnek semmilyen sportágban, én eddig elég silány(de szerethető) BC-kal találkoztam, ismerek TK-sat is aki pl. nem mutat érdeklődést a labda iránt. Azért az egy ilyen fajtánál, érdekes. Persze, ez nem jelenti, hogy ne lenne megfelelő kiállítási. Egyszer olyat is hallottam, hogy a munkavonalasak nagyobb része sem felelne meg komolyabb elvárásoknak. Nyilván ez nem a frizbi, meg dog dancing, hanem valódi munka.
2018. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a Wixtrától van kutyusom, egyszerűen imádom, minden téren tökéletes, a sportoktól elkezdve a terelésig és a karakteréig, ráadásul a tenyésztő is nagyon segítőkész. Ha érdekelnek részletek, írj privátot :)

Ezen kívül a Poseidon-t, a Lucky Summer-t és a Magic shepherds-et tudnám ajánlani.

2018. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!