Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény kutya ivartalanítás...

Nőstény kutya ivartalanítás utáni varratszedéskor kap nyugtatóinjekciót a kutya?

Figyelt kérdés
Nem sokára viszem varratszedésre a kutyám. A probléma, hogy még nekem sem engedi, hogy a varrat közelében megérintsem, megakar harapni és rám morog. Az állatorvos ilyen esetben mit csinál? Ad neki nyugtató injekciót? Szájkosár nem hinném, hogy elegendő, mert ficánkol a kutya.

2018. febr. 6. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
A mienk észre sem vette, mikor csinalták neki. Még le sem fektették hozzá, kb 5 mp volt az egész. Ehhez nem hiszem, hogy elbódítanák a kutyádat, inkább megkérnek, hogy fog le es adj rá szájkosarat.
2018. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tényleg csak olyan szinten érek hozzá, hogy éppen hozzáér az ujjam és már egyből ugrik pedig nyugodt fekvő állapotában próbáltam, amikor nem nézett felém.
2018. febr. 6. 20:08
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Mi bekötjük a szájukat, az asszisztensek/gazdák lefogják a lábainál a kutyát amíg a varratokat kivesszük, de tényleg nem nagy dolog, és nem is tart sokáig. Ezért nyugtatót nem fog kapni.
2018. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne félj, a rendelőben szakszerűen lefogják, nem kap nyugtatót csak varratszedés miatt.
2018. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 6. 20:49
 6/14 Hovarju ***** válasza:

Az én kutyám nem kapott semmit. Fel állítottam az asztalra, megfogtam, és a doki egy ollóval elvágta a madzag végét és kiszedte. Az enyém nyugodtan tűrte

De ne aggódj, az orvos tudni fogja a dolgát.

2018. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
És miért nem neved meg a kutyádat? Ez nagyon nem normális állapot! Miért nem foglalkozol vele megfelelően? Miért kelel kutya, ha nem vagy hajlandó felelős gazda lenni?
2018. febr. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

A varratszedés kb. fél perc, ráadásul nem fájdalmas, szóval nem kap semmilyen bódítást.

Viszont az, hogy nem engedi, hogy hozzányúlj, rád morog, az komoly probléma. Nincs ilyen! Egy szoros kutya-gazdi kapcsolatban a gazdi felé megvan az a bizalom, hogy ha sérülés van rajta, azt megnézheted, benyúlhatsz a szájába, kiveheted belőle akár a falatot is és nyugodtan hozzányúlhatsz a műtéti sebéhez. (A mi kutyánknak minden nap kenni kellett valamivel a sebet. Szépen hanyatt feküdt és várta, hogy elkészüljünk. Nem kellett lefognunk hozzá, pedig neki még friss volt akkor a seb)

A mostani helyzetben az állatorvos szerintem meg fogja oldani a varratszedést, de mindenképpen át kellene gondolnod, hogy min kellene változtatni a nevelésével kapcsolatban.

2018. febr. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Eddig bármit engedett, kaját is elvehettem tőle, csontot is vettem ki a szájából soha nem ellenkezett. És tisztában vagyok vele, hogy ez elég nagy gond, de 2 nap múlva megyünk az állatorvoshoz, ennyi idő alatt nem fog menni a nevelés. Hosszabb folyamat lesz úgy érzem.
2018. febr. 7. 12:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Dehogy kap.

Ha harapni akar, akkor szájkosár vagy bekötik a száját, és lefogják. Ehhez nem kell nyugtató, pár pillanat az egész.

2018. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!