Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kutyáknál is...

Szerintetek kutyáknál is vannak okosabbak és butábbak?

Figyelt kérdés

Voltam pár napja egy kolléganőmnél akinek a kutyája extra okos, soha nem láttam még ilyet.

Nem járt velük kutyaiskolába, ő tanítgatja őket, de nagyon sokat dolgozik (kolléganőm,van hogy 12-8órákat) nincs sok ideje. Azt mondja nem volt soha olyan, hogy órákig tanítgatta volna őket. Mind a két kutya okos volt, de az egyiken leesett az állam. Mintha minden szavát értette volna. Mondott neki a lány valamit és csinálta. Kérdezte megyünk sétálni? A kutya elindult keresni a pórázt, mondta a lány,hogy a szekrényben van. A kutya oda ment, kaparta, aztán mondta neki a csaj, hogy nyissa ki, a kutya kinyitotta, kivette a pórázt. Mondta neki, hogy igyál mielőtt megyünk, oda ment és ivott. Ezt, hogy? Sok ilyen volt még most nem sorolok többet, én még ilyet soha nem láttam. Husky a kutya amúgy.



2018. febr. 6. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, fajták közt is van különbség s nyilván egyedek közt is, akárcsak az ember esetében.
2018. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És nincs valami verseny az ilyen okos kutyáknak?
2018. febr. 6. 21:04
 3/20 anonim válasza:
60%
Csak megtanult magyarul.
2018. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Pont úgy van, mint az embereknél. Az egyik intelligens, a másik kevésbé.

Ezen kívül az is nagyon fontos, hogy a kutya és a gazdi mennyire találnak egymásra. Én például az egyik kutyámnál azt érzem, hogy minden szavamat érti. Még a gondolataimban is olvas. Én is az övében. A másiknál nem érzem ezt ennyire. Pedig ő talán még okosabb, viszont nem vagyunk annyira egy hullámhosszon.

2018. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
A border colliek a legokosabbak!
2018. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kifejezetten intelligenciára szoktak ELTE-n is teszteket mérni. Verseny csak erre nincs, viszont vannak olyan munkák, sportok, amik közvetetten ezt mérik. Ahol a jó eredményhez első sorban a kutya ösztöne és intelligenciája kell.
2018. febr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

A legokosabb azért egy eléggé relatív dolog. Azért, mert nem minden fajta szolgalelkű, mint pl. a border collie, attól még azok is okosak. Csupán a bordert és a hasonszőrű fajtákat könnyű motiválni, mert szeretnek "csicskulni". :)


A farkasok intelligensebbek a kutyáknál. Ezt gondolom senki sem vitatja. Több nemzetközi és hazai tanulmány és kutatás igazolta.

Jelen álláspontok szerint egy 4 hónapos farkas van a felnőtt kutyák intelligencia szintjén.

És már arra is rájöttek, hogy miért nem lehet őket igazán megszelidíteni. Pont az intelligenciájuk miatt. Annyira intelligensek, hogy nem szorulnak rá az emberre és nem is hajlandóak alávetni magukat neki. :)


Ha most ezt fordítva nézzük, akkor pont a border collie a legkevésbé intelligens? :) Persze ez sem így működik, de azért érdekes felvetés. :)


Egyébként jelen állás szerint a legintelligensebb állatok az orángután, a bonobo és a hollók/varjak. Eszközgyártók és több munkafolyamatot előre eltudnak gondolni.

2018. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Ja és bármily meglepő, a disznó a kutya előtt van a listán. :)
2018. febr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Állítólag minél többet beszél valaki a kutyájához az annál többet megért. Az enyém pl sokszor mondatokat is, meg amit nem kéne na azt nagyon tudja. Mikor tanitottam ülni hülyeségből mondtam neki anyám papucsára hogy vidd a fenébe na azt elsőre tudta és vitte is. Meg minél többet van tanitgatva a kutya annál könnyebben tanul új dolgot, érti meg amit az ember akar.
2018. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
#7, ugyan linkeld má be ezt a kutatást, ahol a farkasok intelligenciáját mérték a különböző fajtákéhoz! Mert kitalálni, mondani bármit lehet, de legalább egy hiteles linkkel támaszd már alá.
2018. febr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!