Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kutyáknál is...

Szerintetek kutyáknál is vannak okosabbak és butábbak?

Figyelt kérdés

Voltam pár napja egy kolléganőmnél akinek a kutyája extra okos, soha nem láttam még ilyet.

Nem járt velük kutyaiskolába, ő tanítgatja őket, de nagyon sokat dolgozik (kolléganőm,van hogy 12-8órákat) nincs sok ideje. Azt mondja nem volt soha olyan, hogy órákig tanítgatta volna őket. Mind a két kutya okos volt, de az egyiken leesett az állam. Mintha minden szavát értette volna. Mondott neki a lány valamit és csinálta. Kérdezte megyünk sétálni? A kutya elindult keresni a pórázt, mondta a lány,hogy a szekrényben van. A kutya oda ment, kaparta, aztán mondta neki a csaj, hogy nyissa ki, a kutya kinyitotta, kivette a pórázt. Mondta neki, hogy igyál mielőtt megyünk, oda ment és ivott. Ezt, hogy? Sok ilyen volt még most nem sorolok többet, én még ilyet soha nem láttam. Husky a kutya amúgy.



2018. febr. 6. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

Konkrétan legutóbb egy NatGeo-s műsorban volt erről szó, de itt van néhány cikk, amit 5mp alatt találtam.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
A farkasnak jobb a problémamegoldó képessége, agytérfogata nagyobb mint a kutyáknak. A kutyának ezzel szemben fejlettebb a szocializáció szempontjából fontos agyterület.
2018. febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ebből egyik sem azt mutatja, hogy melyik az intelligensebb. Csupán annyit, hogy melyik faj miben eredményesebb. Kérlek mutass egy tanulmányt erről!
2018. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Ismerősöm border collieja dúdolni szokta a zenéket nagyon vicces :D

Az én butábbik kutyám szívesen eljátszik a csipogó játékokkal azt hiszi élnek és beindulnak anyai ösztönei ha kezünkbe kerül. Egyszer fenn ragadt az általunk nem megvett szomszédos ház 3. emeletén(garázson át ment fel követte a másik kutyát valszeg) mert tér- (és víz-) iszonyos is és 3 napig le se jött, meg se mukkant inkább éhenhalt volna mint hogy lejöjjön a lépcsőn, mi meg voltunk olyan buták hogy csak a második emeletet csekkoltuk. Csak akkor ad ki hangot ha házat őríz. De mindig nőiesen keresztbe rakja a lábát.

Az okosabbik nagyon akaratos és türelmetlen, ha haza érünk bőg mint egy nyanya és azzal kelti fel a figyelmet magára, mindezt cipővel a szájába, ezért néha keresgélni kell ha nem rakjuk polcra. Szól ha be akar jönni, ki akar menni, fel jön nyüszíteni ha éhes és már kajaidő van. Nagyon tudja rázni a farát, meghalok olyan cuki és vidám, míg a másikon jókat lehet sírni naon selymes. :D mindig lesz kutyám! Vigyázni kell ezekre a csodákra.

2018. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Sajnos a dokumentumfilm címét nem tudom. De a tudományos csatornákon többször szoktak foglalkozni hasonló témával, úgyhogy ha nagyon érdekel a műsorújságban megtalálhatod.


Angol nyelvű cikket találtam még, bár ez pont az ELTE kutatása, de van itt másik is. Szó szerint elhangzik, hogy egyik sem okosabb a másiknál, de az is, hogy a logikai teszteken a kutya elbukik a farkassal szemben. A lényeget gyakorlatilag abban látják, hogy a farkas önálló, intelligens lény, a kutya pedig önállóságra képtelen, emberrel kommunikáló és emberre utalt állattá vált, viszont a szociális érzéke az emberrel kapcsolatosan jobb.


[link]


[link]


[link]


Én továbbra is azt mondom, hogy az a teszt, amivel a bc-t kihozták a világ legokosabb kutyájának nem mérvadó. Egyrészt 1-1 egyedet teszteltek a fajtákból, másrészt igencsak a bc-re és a hasonszőrű fajtákra lett kitalálva maga a teszt. A lényege az volt, hogy bizonyos utasításokat milyen gyorsan tanul meg a kutya. Az viszont már nem volt szempont, hogy az adott fajta mennyire motiválható, mennyire szolgalelkű, mennyire emberközpontú, stb. Tehát egy száraz, egysíkú laboratóriumi teszt volt, erősen a juhászkutyákra szabva.

Ha te most mindenáron azt gondolod, hogy a bc minden idők legokosabb kutyaféléje vagy akár állata, az a te dolgod. Én voltam 2x az ELTE-n a saját kutyámmal teszten. Beszélgettem az ottani kísérleteket végrehajtókkal. Megnéztem pár dokumentumfilmet hasonló témákban. Leírtam, hogy jelenleg mi az, ami elhangzott ezeknek az etológusoknak a szájából. És az intelligencia és intelligencia között van különbség. Kérdés, melyik az életrevalóbb, a problémamegoldóbb. Ebben a farkasok jobbak. Sokkal. Nincsenek külső tényezőre (emberre) utalva a problémamegoldásban. De az is biztos, hogy nem fogja a távirányítót parancsra a kezedbe adni. Hogy miért? Mert értelmetlennek találja.


Ja és imádom a kutyákat, mindig is volt, most is van 3. :) És soha nem kellene farkas, bármennyire is okosak. Szóval nem a kutyák ellenében vagyok. Egyszerűen a tudósok által hosszú évek alatt átélt tapasztalatokat és dokumentumfilmeket nézem/olvasom, amikből számomra az jön le, hogy a farkas bizony intelligensebb, életrevalóbb, összedolgozóbb, falkaösztönben fejlettebb.

2018. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A fajták között vannak jobban képezhető, motiválható fajták, és vannak akik a sajat mesterségükben,különösebb képzés nélkül is jók. Pl. Egy komondor nem fog neked mindenfajta trükköket tanulni, de egy border igen, viszont a komondort nem kell kéoezni a hazőrzésre. Szóval a fajták közötti intelligencia-összehasonlítás, véleményem szerint olyan, mint az almát a körtével esete.


Egyedek között viszont van eltérés. Van olyan egyed, amelyikre csak úgy ragad minden, és van olyan, akinek meg kell találni, hogy mi motiválja, és akkor sem feltétlen maradna meg benne az alap vezényszavaknál több tudás.


Emberek között is van szolidabban bútorozott, és a tudomanyterület sem mindegy. Van aki hülye matekból, de imád apró műszerekkel, ketyerékkel bíbelődni

2018. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A farkasok intelligenciaja szerintem ugyanabban rejlik, mint a macskaké: egyik sincs rászorulva az emberre olyan szinten, hogy a problémamegoldó képességük jobb mint a kutyáké.
2018. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16-os válaszolóval értek egyet.
2018. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Az állatok is rendelkeznek saját egyéniséggel és saját értelmi szinttel . Nemcsak a kutyák , minden állat .
2018. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Tok jo lehet
2018. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!