Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a sétálta...

Hogyan szoktassam rá a sétáltatásra?

Figyelt kérdés

Szombaton lehetett először kivinni sétálni, illetve az udvarra (macska piszokból is elkaphat vmit). Szombaton és vasárnap is 3-4-szer voltunk kint. Ebből egy a városban volt, ahol több autó is jár. A többi séta kertvárosi környezetben történt.


A probléma az, hogy mindegyik alkalommal csipog, nyávog, szűköl stb., néha ugat. Elém jön és felugrál, hogy vegyem fel, vagy hátul ahogy lépek, a lábamra ugrik. Ahogy meglátja a kaput rohan oda és menne be.


2010. jún. 7. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze,hogy él,hiszen ez így nagyon sok volt neki. A za baj,hogy rögtön a mély vízbe dobtad. Ha jól értelmeztem kertes házban laktok. Eleinte csak a kertbe vidd ki,mondjuk napi kétszer. Ha azt a közeget megszokta akkor emeld a gyakoriságot. Ha lakásban laktok akkor eleinte csak a ház elé vidd le. Tegyél le egy pokrócot a földre és hagyd,hogy a saját tempójában felfedezze a környezetét. A sétákat is szépen lassan növeld,ne vidd rögtön messze. Ajánlatos kiengedős pórázon vinni ilyen picinek,hogy legyen tere,de ha megijed, ne rohanhasson el. A kulcsa az egésznek a fokozatosság:)
2010. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Azt elfelejtettem írni, hogy a kertben már nagyon jól el van.

2010. jún. 7. 11:09
 3/4 A kérdező kommentje:

Délután kipróbáltam, hogy a kertben teszem fel neki a pórázt és ugyanazt csinálja mint kint.


Mi lehet vele?

2010. jún. 7. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
meg kell szoknia és ennyi :)
2010. jún. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!