Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség.14 hónapos golden...

Segítség.14 hónapos golden retrieverem van 19 éves lány vagyok. És valamiért nagyon agreszív. Amikor sétátasuk egy tacskónak neki ment. A parkba. Szegényt jól el kapta. Hiába párancsolok rá rám se he derít. Mi a baj?

Figyelt kérdés
Háttérkent kezel. Én má nem tom mi van. Ez a kutya nagyon dominás. Macskákat irtja. Én nem gondoltam volna hogy egy goldenben ekkora az erő. A ház ba be se léphet senki
2018. febr. 6. 22:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondom, hogy nem létezik ilyen gyatra helyesírású ember, mert egész biztos, hogy létezik, de azért valahol mégis kicsit gyanús, hogy valaki csak szórakozik, amikor szinte minden szóban hiba van.
2018. febr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Én csak egyet nem értek: 19 évesen ilyen a helyesírásod?


Ez sajnos kamu kérdés lesz, ismerek néhány analfabétát, de még ők is helyesebben írnak. Ennyi hibát csakis szándékosan lehet véteni... :D

2018. febr. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Van egy nagyon erős gyanúm, hogy nem golden, hanem egy szaporított keverék.


Vidd kutyaiskolába! Te nem értesz hozzá, nem is fogod tudni ezt megoldani! Már az első rossz viselkedéseknél kutyaiskola kellett volna. Te pedig tanulj meg végre helyesen írni! Szégyen, hogy 19 évesen ilyen egyszerű és buta vagy. Kutya helyett egy helyesírási kéziszótárt kellett volna venned.

2018. febr. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

"Vadállat? ... Nem ő tehet róla hogy a gazdája egy analfabéta"


Tényleg nem tehet róla. De annak a következtében igenis vadállat.

2018. febr. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

Remélem, hogy ez tényleg csak egy troll kérdés.

Ha nem, akkor gratulálok. Egyike vagy azon keveseknek, akiknek még egy golden retrievert is sikerült úgy félrenevelni, hogy agresszív legyen. Felénk is van egy házaspár, akinek ugyanekkora "szerencséje volt" a kutyaneveléssel.

A szép az, hogy póráz nélkül engedik más kutyák közé. Lassan már senki nem meri a kutyáját az ő kutyájuk közelébe vinni, mert képtelenek fegyelmezni.

Légyszi, vidd kutyaisklába, vagy hívj hozzá egy oktatót, aki megtanít arra, hogy miként kell egy kutyát nevelni.

Ezt az összes kutyás nevében kérem tőled! Nem tudom, hogy egyedül vagyok-e ezzel, de nagyon zavar, hogy azok miatt, akiknek a neveletlen kutyája össze-vissza rohangál, vagy agresszív, minden kutyás megszívja. Mert néhány ilyen után mindig jön valami szankció. Sok helyre kikerülnek a "kutyát bevinni tilos" táblák. Mert egyesek nem tudják megnevelni a kutyájukat. A laikusok pedig erre azt mondják, hogy a kutyák ilyenek és félni kell tőlük. Pedig nem.

2018. febr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom nem törzskönyves, fajtatiszta kutyáról beszélünk. A szaporítósnál pedig előfordulhatnak agresszív egyedek, DE!

Nem hallottunk még arról, hogy nevelni is kellene a kutyát,meg szocializálni?

Az állatokkal szembeni agresszió sem megengedett így két lehetőséged van:

1-es ajtó: elviszed nem a legközelebbi, hanem a legminőségibb, legspeckóbb kutyasuliba, és szépen rendszeresen hajlandó leszel eljárni vele. Gyakorolod a hallottakat otthon is. És ivaratalanítod a kutyát.

2-es ajtó: nem marad nalad a kutya. Felteszed netre, kismillió gazdikeresős oldal van, megkéred szépen a fajtamentést, hogy hirdesse (nem otthagyod ám náluk!) aza új, felelősségteljesebb gazdat keresel neki, akinek van tapasztalata a problémás kutyákkal.


A jövőben pedig vagy ne legyen kutyád, vagy alaposan, mindennek utanajárva-kérdezve-nézve veszel magadhoz, vagy tk-s vagy menhelyi kutyát.


(Remélem hogy troll kérdés, bár ahogy a művelt székely mondaná: ez viccnek már sok, szóval igaz.)

2018. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

A kutya nem jól, vagy sehogyan nem lett nevelve és szocializálva. Most felnőtt, ilyenkor már nehezebb, de természetesen még most sem késő.

Viszont egyedül nem fog menni: kutyaiskolába kell vele menni, ahol szocializációval is foglalkoznak.

2018. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem is kamugyanús a sztori. Még ha felcserélte volna a számokat, és ő lenne 14 éves, akkor talán. De ez a szavak szán dékos külön írása, mi közben a hol 😃 nem figyel, ott komplikáltabb szabályokat betart, helyesen ír (háttér, hederít, ekkora, irtja) plusz kihangsúlyoz mindent, amire ugrik minden jóérzésű kutyás... ehh, szokásos hülyegyerekünk szórakozik itt már megint.
2018. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Vidd kutyasuliba és sétakor ne engedd oda más kutyákhoz. Ha az utóbbit csak úgy tudod elérni, hogy pórázra teszed, akkor vidd pórázon.


Egy kezdő kutyás nem tudja magától megoldani ezt a problémát

2018. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!