Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalatok vannak a...

Milyen tapasztalatok vannak a Bravecto kullancs elleni tablettával az esetleges kutyára káros hatások tekintetében?

Figyelt kérdés
Aki ezt adja, mennyi ideje, hány éve, volt-e valami káros következmény a kutya májára, veséjére, stb vonatkozóan. És egész évben adjátok?

2018. febr. 7. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

télen nem adom, amúgy mindig.

egy kullancs, bolha sincs a kutyákba és láthatóan jól vannak.

vérképet még sose csináltattam, szóval a májuk és veséjük állapotáról nem tudok biztosat mondani.

2018. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 éve (de lehet, hogy valamivel több) kapja, vérképe rendben. Amúgy ha tudsz angolul google és olvasd el a komolyan vehető szakcikkeket (azokat amin van rendes név, kiadó, szerző, cím. És nem bulvár lap).
2018. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre én is adom, de még most csak másodszor. Nem tudom, mi lesz mondjuk 10 év múlva, amikor már negyvenedszer kapja. Erről még nem nagyon van tapasztalat, mert nem olyan régi a szer. De nem ártalmatlanok a nyakörvben, cseppekben lévő méreganyagok sem. Ártalmatlannak csak az illóolajas védekezés mondható, ami nem ér semmit az állatorvos szerint. Az a baj, hogy azt sem lehet pontosan tudni, hogy pontosan hány százalék a valószínűsége, hogy megbetegedne a babesiában, hogy ez milyen gyakori, hogy megéri-e a védekezés. Orvos szerint igen. De mégis elkeserítő, hogy egy életen át mérgezzük a kutyát, hogy egy nagyobb bajtól megvédjük. Miért nem lehet a szemét kullancsolat kiírtani inkább.
2018. febr. 8. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Legútóbb amikor az állatorvosnál jártunk (kötelező oltás) 4 babéziás kutya volt a váróban akik várták az infúziójukat (idén február vége). Csak ennyire gyakori...
2018. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-esnek. Elkeserítő. 10-20 évvel ezelőtt még nem is foglalkoztam a kullancs-babesia témával, szedegettem ki belőlük a kullancsokat, de soha nem lettek betegek, aztán 6 évig nem volt kutyám, most pedig azzal szembesültem, hogy ez ilyen nagy gond, mindenki védekezik a kullancsok ellen és okkal. Azóta lettek fertőzöttebbek a kullancsok vagy nem tudom.
2018. márc. 12. 00:24
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: sokkal több kulancs lett, ennek a fő oka, hogy az elmúlt telek nagyon enyhék voltak és nem pusztultak el (a kullancs állományt leginkább a tartós téli hideg tizedeli). Sok a kulancs, és ha arányaiban ugyanannyi a fertőzőtt akkor is nagyobb eséllyel fertőzödik a kutya. Eleve több a kullancs is a kutyákban.
2018. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!