Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ket szobas panelhazban lakom...

Ket szobas panelhazban lakom az egyik szoba nagy a masik kisebb. van egy cicam meg egy sunom. Szeretnek egy kis kutyat is egy csivavat sok lenne a ket szibas panelba az mar?

Figyelt kérdés

2018. febr. 7. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem , hogyha van mozgástere a kutyának akkor nem kicsi
2018. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Csak kínoznád vele az állatokat.
2018. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi a kinzas azt nem ertem az lenne a kinzas ha egyedul lennenek :))
2018. febr. 7. 22:04
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha van elég időd (és pénzed) foglalkozni vele akkor szerintem nem sok, de ezt te látod, hogy lesz e időd sétáltatni és megnevelni, állatorvoshoz vinni, ha gond van, stb. (Tudtommal menhelyeken vagy fajtamentőknél is sok csivava keverék van.)


Amúgy én sem értem, miért lenne egy állatnak kínzás, ha lakásban van. Én faluban laktam és világ életemben ezt mondták nekem is. Aztán rájöttem, hogy sokkal nagyobb kínzás, mikor egy kutya ki van bszva az udvarra, jobb esetben nincs megkötve és elé van lökve egy ezer éves fazék, amibe a maradék/romlott kaját beleöntik. Fialnak évente 2x, kint vannak hóba, fagyba, esőbe aztán 5-6 évesen elpusztulnak valami betegségben, amit a gazdája észre sem vesz rajtuk. A mi kutyánk is lakásban van tartva és köszöni szépen, nem szenved. Napi szinten van vele foglalkozva, sétáltatva, normális kaját kap enni és ivartalan. Nem egy fából tákolt "dobozban" kell meghúznia magát rongyok közt a hideg elől moslékon élve, nem mennek tönkre az ízületei a hidegtől, nem lesz csurom vizes napokig, ha esik, hanem bent van a lakásban és a legnagyobb nyugalommal pihen az ágyában a két cicánkkal, amég haza nem érünk. Igaz nem csivava, hanem egy 12 kg-s keverék, de rövidek a lábai és nagyon kevés a szőre. Ha a "hagyományos" módon tartanánk az lenne neki a kínzás.


(Megjegyezném, hogy nincs bajom a kinti kutyatartással, ha a megfelelő fajtával teszik és biztosítják nekik az alapfeltételeket, mint a hőszigetelt kutyaház, normális étel és ivóvíz, foglalkozás, stb.)

2018. febr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cicának és a sünnek mindent meg tudsz adni és még belefér anyagilag és időben is egy kutya, akkor miért ne?

De vedd figyelembe,hogy több időt igényel a cicánál pl. Ha esik az eső, fúj a szél és rohadtul nincs kedved kimozdulni,a kutyát akkor is le kell vinni. Míg egy cica vígan elfekszik veled a kanapén ha lustálkodni akarsz. Addig a kutya hozza neked a pórázt és sétálni akar meg pisilni lent.

De amúgy nem sok ennyi állat szerintem,de többet már a kutyánál,macskánál, sünnél nem vállalnék be

2018. febr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat mindegyik hasznos volt a szamomra :)
2018. febr. 11. 13:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Negyes amit leirtal teljesen igazad van
2018. febr. 11. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:

78 nm 3 szobás panel 4 ember 3 kutya köztük egy csivava.

Köszönik jól vannak.

Ui a csivivel van a legkevesebb probléma. Én napi 1-2x hordomle

És mielott beszólna valaki ha leviszem kéreckedik az ölembe

2018. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!