Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg tilos a kutyák fülét/f...

Tényleg tilos a kutyák fülét/farkát vágatni?

Figyelt kérdés

Mármint pl pitnél vagy dobermannál felvágatni a fület vagy épp a farkat megkurtítani. Nem az otthoni sufnituningra gondolok, hanem állatorvos által elvégzett beavatkozásra.

Nekem ezek hozzátartoznak a fajta megjelenéséhez... (persze már nem kényelmi okokból csinálják, hanem esztétika miatt)



2018. febr. 8. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A fülvágás tilos. Kivéve, ugye, ha az anyaország a fajta jellege miatt kéri. Farkat 7 napos korig lehet vágatni. Viszont Európában sok országban be sem engedik a fül-farok vágott egyedeket.
2018. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyen embereket én is megvagdosnám.
2018. febr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnek spániel szerű kutyája van. Amiket eddig láttunk mindnek rövid, vágott farka volt. Megkérdeztük az állatorvost, aki azt mondta, hogy pici korban szokták lecsippenteni, idősebb korban műtéttel meg lehet oldani, de nem ajánlja, mert teljesen felesleges. Szóval nem hinném, hogy tilos.
2018. febr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is volt farokvágott kutyánk (ugyan nem mi kértük úgy), de sokkal szebb egy vágott fülű dobermann, mint egy kaja fülű - szerintem. És most jutott eszembe, múltkor egy pitbullt sétáltatott egy pasi és megkerdeztem, hogy fajtatiszta e, mert nem volt vágva (nyilván nem egyből). Tündéri kutya, de valahogy nem az "igazi" így. Ne menjünk bele abba vitába, hogy mekkora -'állatkínzás' ez, nem ez volt a kérdésem...
2018. febr. 9. 06:34
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Igen, tilos. Kiállításra már nem nevezhető vágott farkú, fülű kutya.

Persze sokan így is vágatják.

Ha neked a természetes megjelenésük nem tetszik, válassz más fajtát.

2018. febr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szlovákiában még simán vágják a Pitbull és a Roti fülét, a farka is le volt vágva.

A farok vágás nem hiszem, hogy tiltott lenne. A vizsláknak is levàgják, rengeteg vágott farkú vizslával találkoztam eddig. Állatorvos csinálja, vadászatnál, vagyha beüti valahova. El is fogadott, hogy a 1/4-ét levághatják. Mondjuk a szomszédénak csak a negyede lehet meg, nagton csonkolt.

2018. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Csak esztétikából nem vágatnám, vab piercing a fülporcomban, a kutyának legalább annyira fájhat gyógyulás alatt, nem tenném meg a kutyával akinek semmi előnye nem lesz belőle csak nekem tetszen...
2018. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Farokvágás 7 napos korig legálisan elvégezhető, a fülkurtítás pedig illegális. Ez alól természetesen kivételt képez az egészségügyi okok miatti csonkítás.
2018. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!