Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki nem hagyja hogy a kutyaja...

Ki nem hagyja hogy a kutyaja nyalogassa az arcat? Miert?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a kutya más kutyák seggét, szervét ,kakiját is megnyalja ha úgy van kedve. Persze ez neki nem árt de az emberre nem hiszem , hogy jó hatással lenne.
2018. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák először szaglással, majd kóstolással fedzik fel a világot. Nyalják a saját és más kutyák fenekét, pocsolyából isznak stb. Ez teljesen természetes, nincs vele gond. De azért nem nagyon szeretem, ha az arcomat nyalogatja.

Persze előfordult már. Nem fürödtem utána hipóban, semmi bajom nem lett, de ha egy mód van rá, nem hagyom, hogy összenyalja az arcom.

Egyébként ha már itt tartunk, egyáltalán senkinek nem hagynám, hogy nyalja az arcom :)

Sem más embernek, sem a kutyámnak.

2018. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
31%
Akik nem engedik, gondoljanak abba bele, hogy a kutya nyála nem csak úgy kerülhet a szervezetünkbe, ha hagyjuk hogy arcon nyaljanak, hanem pl a játékaikon, tálkájukon, minden bútoron ott vannak, amiket mi is fogdosunk, mégsem rohanunk minden labdadobás, simogatás, földről xy tárgy felvevése után a fürdőbe kezet mosni. Nyilván koncentráltabban kapjuk ha direktben arcon nyal minket de téves azt hinni hogy ha ezt tiltjuk, nem lesz bennünk ugyanúgy az összes kutyabaci ami benne is él. Lakásban tartott kutyának majdhogynem közös baktérium háztartása van a gazdájával egy idő után.
2018. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
#3 Csak te nem mosol kezet drágaságom, de jó lenne, ha nem általánosítanál, én miután játszok a kutyával és a játékaival megmosom a kezem, kiváltképp ha utána étkezni szándékozom.
2018. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem engedem nyalogatni. Miért? Mert zavar.

Simogatom, szeretgetem, de a nyálból nem kérek.

Kutyázás után pedig mindig kezet mosok, sőt, néha át is öltözök, mert ekcémás a kutya, gyakran nyalja sebesre magát, ami nem túl higiénikus.

2018. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szimpla nyál fóbiám van. Az emberi nyáltól is rosszul vagyok.
2018. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
100%
Mert én sem nyalogatom az övét :D amúgy senkinek nem engedem, hogy megnyalja az arcom, legyen az kutya, macska vagy ember. A puszilkodást sem szeretem. Szerencsére a mi kutyánk nem annyira nyalakodós, inkább néha odahajol és megszagolja az arcom. Bár van hogy rájön a dolog és miután x ideig tök nyugodtan elvan mellettem, hirtelen odafordul és megcsap a nyelvével :D igaz inkább a fülemet veszi célba vagy fölém áll ahogy ülök a lépcsőn és bambulás közben szép csendesen belefolyatja a nyálát a nyakamba.
2018. febr. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!