Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlatok?

Milyen fajta kutyát ajánlatok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyát, de nem jöttünk még rá, hogy melyik fajta lehet az ideális. Tömblakásban lenne, lehetőleg rövidszőrű, könnyen tanítható, lehessen vele túrázni, és nem utolsó sorban bírja az egyedüllétet, mert 8 órában dolgozunk.

2018. febr. 10. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Személy szerint én a Szálkásszőrű tacskót ajánlom.
2018. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Uszkár a legjobb lakásba, mert szinte nem hullik a szőre... Lehet vele túrázni is, de ha napi 3x megsétáltatod normálisan, akkor teljesen nyugodt lakásban.

A világ 2. legokosabb kutya fajtája...


A közepeset, vagy óriást ajánlom, de utóbbi (standard poodle) Magyarországon, ha jól tudom nem tenyésztett fajta.

2018. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ja és egy kölyköt nem lehet sajnos 8 óráig egyedül jagyni, egyik fajtából sem...
2018. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, pedig kölyköt szeretnénk első sorban. Csak akkor nem értem, mások hogyan tudnak bevállalni kölyökkutyát. Munkanélküliek?
2018. febr. 10. 15:18
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Hát igen ez egy nehéz kérdés... :/


Én is csak úgy tudtam vállalni, h átmentem északásnak, s akkor hol a párom, hol én voltam otthon, de valaki mindig.

2018. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Beagle. De arra számíts, hogy ha nem volt még kuyád és lakásban tartod, akkor az első hónapok nehezek lesznek. Ugatni fog, ha egyedül marad, bepisil, szétrág mindent.
2018. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

"Ja és egy kölyköt nem lehet sajnos 8 óráig egyedül jagyni, egyik fajtából sem..."


Ha nem tudják megoldani, akkor márpedig egyedül kell hagyni... Sokan vannak így és mégsem dőlt össze a világ tőle.


Amire figyelni kell azt az előző hsz.-emben leírtam: Ugatni fog, idegből szét akar rágni majd mindent és lehet, hogy be fog pisilni. Ha ezekre figyel az ember és elfogadja, hogy ez így fog menni az elején, akkor nincs nagy probléma. Annyi, hogy távozás előtt a potenciálisan veszélyes dolgokat el kell pakolni vagy jól elbarikádozni valamivel; ha van erkély, nyitott ablak, akkor azt be kell csukni, nehogy kiszökjön és baleset legyen belőle. Aztán ha megtanul majd viselkedni, akkor óvatosan lehet engedni egy kicsit többet neki. Bátyámnál pl. fél év után már kimehetett az erkélyre is (igaz náluk olyan az erkély, hogy nem tudja átugrani a korlátot és a réseknél sem fér át) és mindig onnan szokott kémlelni, hogy jön-e már a gazdi haza. :))

2018. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mikor kölyök jött az egyik ismerőshöz vetésforgó szerűen vittük le, mindig aki otthon volt, és a rokonok is besegítettek. Így még tudtuk oldani, hogy amíg reggel 8- délután 3 nem volt otthon a gazdi 2X levittük a kutyát. Gazdi elsőnek 2 hét szabit vett ki, majd 1 hónapig egy órával hamarabb elengedte a főnök. Nagyon hamar szobatiszta lett a kutya.

Nincsenek barátaid vagy családod?

2018. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A szüleim, testéreim távolabb élnek, a barátok, ismerősök is dolgoznak. Volt kutyánk, igaz felnőttként hoztuk ki menhelyről, semmi gond nem is volt vele, az első naptól kezdve szobatiszta volt és nem volt probléma egyedül hagyni. Pedig volt olyan, hogy párommal 12 órában dolgoztunk egy szakba, amikor úgy esett.
2018. febr. 10. 17:25
 10/15 A kérdező kommentje:
A beagle nekem is számításba jött, de utána olvastam, hogy eleinte nem szabad egyedül hagyni, meg amúgy sem bírja az egyedüllétet.
2018. febr. 10. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!