Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 honapos nagytestu kutyanak...

8 honapos nagytestu kutyanak mennyi seta kell egy napra?

Figyelt kérdés

Kerti kutya.

Egy hosszu seta vagy tobb rovid?



2018. febr. 10. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Reggel egy rövid, ha hazaértél egy hosszú és este még egy rövid. Ha szabadnapod van akkor 2 hosszú és több rövid, fajta függő. De ennek ellenére sok mozgásra van szükségük a nagytestű kutyáknak.
2018. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan milyen fajta?

Én német juhász gazdi vagyok, napi egy hosszú 1,5-2 órás van, plusz szellemi fárasztás, elvan vele, reggel puskával se lehetne kikergetni, nehezebben kel, mint én. De ez a kutya egyéni igényeitől is függ, elképzelhető, hogy a tiéd igényli a többet.

2018. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyan nem nagy kutya, de nagyrészt kinti.

Én naponta egyszer viszem sétálni. Este kb. egy óra/8km gyors gyaloglás+ más kutyákkal bandázás.

Ha van idő, akkor reggel játszunk a kertben. Hétvégén hosszabb séták vannak, vagy túrázunk.

Mivel én a munkám mellett nem tudok a kutyámra több időt szánni, ezért lett kinti-benti. A séta után bejöhet és így a családdal töltheti az estét. Ez nagyon jó a kapcsolatunk szempontjából.

Szerintem érdemes a kutyának kialakítani egy kis helyet a lakásban, akonnan rátom lát, így nem érzi magát "kizárva a falkából"

2018. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Azert kerdeztem mert eddig nem volt rendszeresen setaltatva, mert nem volt ra ido, de mivel kertben van igy nincs is bezarva (marmint ha akarja akkor tud szaladgalni, hatszani stb)

Fokozatosan szeretnem a tobbre raszoktatni.

Kb hany km ami neki is jo maxnak?

Bullmasztiff

2018. febr. 11. 07:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Napi egyszer viszem hosszú sétára, ha munka miatt nem marad rá idő akkor sajnos max az udvarba labdázás. Szerintem több rövid sétára vidd ha most szoktatod hozzá és fokozatosan növeld a távot. Fizikailag bírná szerintem a hosszú sétát is de az új ingerek miatt inkább több rövid eleinte aztán ha megszokja a kocsik, más kutyák zaját stb mehet a napi 1 hosszú
2018. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azzal nincs baj. Jar kutyasuli/oviba, kocsi zajaval sincs gond.

Ugy ertettem h nem volt esdig annyira setaltatva hogy nem rendszeresen. Van amikor csak a boltig mentunk el mert onnan kellett valami van mikor egy nagyobb tavot mentunk.

Most szeretnem elkezdeni napi rendszeresseggel a setat.

2018. febr. 11. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja hát akkor szerintem mehetek hosszabb távott amíg neki és nektek is kényelmes.
2018. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2018. febr. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!