Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki van sebesedve és hullik a...

Ki van sebesedve és hullik a szőre? Mit tegyünk. Lentebb a leírás.

Figyelt kérdés

2 kis kutyánk van, yorkik.

3 és 4 évesek.

Pár hónapja előjött náluk hogy ki vannak sebesedve és hullik a szorul, főleg a kicsinek. És piros a bore is. Azt mondta a kozmetikus hogy fehérje allergia.

Régen semmi baja nem volt és akkor a purina pro plan small&mini puppy optistart -oz ette. De néha néha inkább hazikajat. Utána happy dog mini light loe fatot kaptak, annak 27% feherje. De azt nyár óta és csak 3-4honapja lettek ilyenek. Alt. parizsit, disznosajtot, felvagottat ettek és húslevest répát, húsokat, rizst, tésztát, krumplit. Amit egy normális ember és mind jó volt nem voltak meg romolva!

Most a purina pro pláne small&mini sensitive skin adult optiderma tápot kapnak érzékeny bőrűek nem de 30% a fehérje.

Az lehet a baj? Vagy mi?

A nagyobbik dagi, 7,6kilo...mióta ki lett ivartalanítás azóta hizott meg.

De mi lehet a baj? Amilyen kanalat kaptak tőlünk? Szerintem az!!!

Vagy a táp is?? Vagy valami megcsípte őket? Amúgy bentiek, társasházban lakunk.

És a nagyobbik ám szoktak gumok lenni a hátán, mindig máshol megjelenik de nem állandó. Utána néztem és az lehet rák???



2018. febr. 11. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Hónapok óta rohadnak a kutyáid, és eszedbe se jutott orvoshoz vinni?

Nyilván szaporított kutyák, allergiásak, te meg ahelyett, hogy kivizsgáltatnád, csak nézegeted.

2018. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Komolyan a kozmetikust kérdezgeted, állatorvos eszedbe se jut? Eszem megáll. Bármire lehet allergiás, már rég ki kellett volna vizsgáltatni, irány az orvos.

'Alt. parizsit, disznosajtot, felvagottat ettek és húslevest répát, húsokat, rizst, tésztát, krumplit. Amit egy normális ember és mind jó volt nem voltak meg romolva!'

Nem csoda hogy betegek, amikor ilyenekkel tömöd szerencsétleneket... Ahogy te is írod, ezek EMBEREKNEK való ételek, nem kutyának, hogy jut eszedbe ilyenekkel etetni őket? Komolyan intelligenciaszinthez kellene kötni az állattartást.

2018. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés: állatorvos, labor. (A kozmetikus nem állatorvos).

Ezenfelül: párizsit, felvágottat és hasonlókat nem adunk kutyának. Valóban lehet allergia, hogy mire, annak kiderítése az állatorvos feladata. Eleve nem kellene ilyen összevissza etetni őket, elegendő lenne egy normális táp és kész.

A hízást a túletetés, ill. nem megfelelő étrend okozza, nem az ivartalanítás.

2018. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Voltunk kivizsgáláson régebben és semmi bajuk nem volt, az orvos azt mondta lehet neki adni házi kosztot csak ne sokat.

De ment lefelé róla, kezdett helyre jönni de egy helyen megint ki pattogott. Leirtam, hogy szerintem a kaja miatt, csak elírta a telo! De régebben is ezt ettek és a semmi bajuk nem volt, az orvos is mondta nagyon egészségesek és nyugodtan adjuk azokat a kajakat, csak kis mennyisegben. Orvoshoz csak jövőheten tudjuk vinni, ezért kérdeztem itt meg. Nem közel van az allatkorhaz és nem tudjuk bevenni, csak ha apa vagy tesóm itthon van. Az meg csak jövőheten lesz. Az orvoshoz meg a közelben hiába viszem, nem valami jó! Inkább nem bízom rá, és ő is 2hete kezdett dolgozni mert infarktusa lett.

Nem szaporitottak és nem rohadnak!!

Tudom, hogy nem orvos de neki is van 2yorkia amúgy 3 volt és eléggé tudja, és addig az ő véleménye is jó volt míg nem tudjuk orvoshoz vinni.

Sampontol elojohet amúgy? Mert száraz a bőre ahol ki van pattogva...

De amúgy ne olyan sebet képzeljétek el, lehet kicsit erősebben fogalmaztam és azért jött olyan válasz hogy rohad.

Ki van száradva és azon a helyen nagyon kicsi seb feleség, de nem kifejezetten az. Raknak fel képet csak nem tudom hogy kell, pedig akkor lehet más véleményen lennetek.

2018. febr. 11. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!