Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya tartása?

Öreg kutya tartása?

Figyelt kérdés

Kutyám 17 éves, nem hall, látni aránylag jól lát, jó az étvágya, nehezebben mozog már.Egyre többet csinálja, kiviszem pisilni, nem pisil, de nemsoká bent a lakásban bepisil valahova.Nagyon kellemetlen, mert hol szőnyegre, hol tűzhely elé és aláfolyik, stb.Valaki családból folyton belegyalogol, gyerekek is vannak.

Volt már valakinek ilyen? Nincs semmi baja, csak az öregség, most voltam orvosnál vele.Bóklászik, fallal szembe állva figyel, olyan kis szenilis, furcsa dolgokat csinál, bár lát, mégis eltéved a lakásban, stb.

Ezek nem zavaróak, de a pisilés igen.Mit lehet kitalálni? Akinek már volt ilyen, mit csinált? Nem akarom kis helyre betenni, nem akarom a kis életét megzavarni, változtatni.



2018. febr. 11. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutyapelenka talán segítene, elég oda leterítened, ahova gyakrabban szokott pisilni.
2018. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
+1 szavazat a kutyapelenkára. Mi is azt tettünk az öreg mamikának
2018. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet, hogy nem is tudja tartani a vizeletét? Nekünk egyik kutyám esetében bevált az Urilin/Propalin szirup, de ő nem szenilis volt, hanem a húgycső záróizma nem jól működött. A nagyon idős, 18 éves kutyusomnál nem vált be, sokszor maga alá pisilt, de ő sajnos már nagyon nehézkesen mozgott a vége felé, neki inkább az volt a problémája, hogy már nem volt ereje kimenni. Szegénykém, a végén már nem tudtam mást tenni, a fürdőszobában volt a fekvőhelye, mert mindent összepisilt, összekakilt, és a fürdőszobában volt a legegyszerűbb takarítani őt is, a követ is. Kint nem mertem hagyni, amíg dolgoztunk, mert ha rosszul feküdt vagy eldőlt, nem bírt felkelni és attól féltem, megfagy. Nekem is volt kislányom, de nem volt mit tennem, állandóan takarítottam a kutya után. Vettem végül inkontinencia huzatot, de az is átázott sajnos, ráadásul zuhanyoztatás után száradnia kellett, addig mit tettem a szivacsára, meg a szivacs is olyan lett kicsit...Próbáltam gyerekpelenkázót, de a varratok mentén az beázott. A cserélhető nagy méretű kutyapelenka volt a legjobb megoldás. Szegénynek a szőre mindig tocsogott, nem lehetett napi 20-szor megfürdetni. Egyszer, amikor még nem volt ilyen súlyos a helyzet, úgy 17 éves korában is volt egy bepisilős korszaka, de soha azelőtt nem csinált ilyet és akkor kiderült, hogy fel volt fázva, egy antibiotikumkúra helyrehozta akkor.
2018. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

16 éves a kutyusom, szerencsére ő a konyhába végzi egy helyre a dolgát. Újság papírt felitattam pisivel majd a konyhába raktam. Minden szoba ajtaját bezártuk eleinte így csak a konyha étkező előszoba maradt ahol kő volt. Nagyon hamar rászokott a konyhai pisilésre,még ha nincs is lent papír akkor is oda pisil. Sűrűn kell takarítani ez tény.


Veséjét egyébként nézetted?

2018. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, nincs baja, csak már olyan kis butuska. A kutyapelenka jó ötlet, köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!