Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát évente kétszer...

Felnőtt kutyát évente kétszer kell féregteleníteni, illetve bolhátlanítani?

Figyelt kérdés
3 éves kaukázusi juhászunk van,az a baj nem tudom mikor volt utoljára féregtelenítve de biztos több mint fél éve.Illetve ha pontosan nem tudom a súlyát az gond? Eddig nem mértem meg.
2018. febr. 11. 14:30
 1/3 Metionin ***** válasza:
Féregteleníteni igen, bolhátlanítani attól függ hogy mit használsz, van ami 1 hónapig hat, van ami 3 hónapig stb. Mi spot on-t használunk, havonta kell új. Tablettát eddig az állatorvos adott oltáskor és itt a gyk-n olvastam hogy amúgy azt is félévente kéne csak nálunk a falusi doki sose mondta. Azóta kapja. A súlyát vagy mérd meg valahol, vagy a dolki megméri vagy ha átlagos méretű a kutya akkor nézd meg hogy saccper mennyi ebben a korban az átlag súly. Ezek a cuccok úgy vannak felosztva hogy pl. 20-40 kg tehát elég nagy intervallum.
2018. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Féregteleníteni 3 havonta ajánlott, ha biztos akarsz lenni benne, hogy nem lesz fertőzött.

2018. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2-esnek van igaza, 3 hónaponta ajánlott a féregtelenítés.

Bolhairtót egész évben folyamatosan kell alkalmazni, hogy hányszor, az attól függ, hogy meddig hat az adott szer.

Állatorvosi rendelőkben vagy a váróteremben szokott lenni ilyen lap mérleg, csak rá kell vezetni a kutyust, ott meg tudod mérnj.

2018. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!