Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átvert minket az állatorvos?

Átvert minket az állatorvos?

Figyelt kérdés

a lényeg hogy még decemberben beteg lett a kutyám, nem evett szinte semmit, nagyon kedvetlen volt és vért pisilt. Elvittük állatorvoshoz ahol először vizeletmintát utána vérvizsgálatot is csinált, ez már magában nem volt olcsó muri. Antibiotikumot kapott a kutyám egy egész hétig és vitaminokkal tömtük aminek meg lett az eredménye. Egy hét alatt meggyógyult. Mikor legközelebb mentünk az orvoshoz mondta hogy a kutyánk babéziás, ez derült ki a vérvizsgálatból, semmi papírt nem mutatott fel. Azt mondta hogy próbáljunk imizolt venni valahonnan, mert ha ő rendeli meg az legalább 1-2 hét. Erre elkezdtem magyarországi ismerősökkel beszélni, Szerbiában is kerestem és itt Németországban is felhívtam pár orvost. Mind megdöbbenve hallgatta hogy a kutyám imizol nélkül meggyógyult. mivel sehol nem találtam imizolt ezért elmentem a dokihoz hogy szerezze be ő mert én nem találok + elkértem a vérvizsgálat eredményét, oda is adta bár nekem baromi gyanús. Nincs rajta pecsét, de még egy szál aláírás sem, a kutyám chipszáma nem áll a papíron (egy másik vérvizsgálatnál(másik dokinál) ami egy titer teszt volt megkaptuk az eredeti papírt pecséttel, aláírással és chip szám is volt rajta). 2 hónapja voltam a dokinál kulancs és féreg elleni tablettáért, azt mondta h az imizol még nem érkezett meg. A kutyám most élettel teli, tünetmentes már a kezelés óta. Most tanácstalan vagyok, a szüleimnek nincs pénze még egy vérvizsgálatra, én diákmelóval csak max 2 hónap múlva tudok összeszedni annyit. Viszont olvastam az imizolról és feleslegesen nem akarom beadatni a kutyámnak főleg hogy tünetmentes. Átvert minket? Ti beadatnátok a kutyának az imizolt?


(félreértések elkerülése érdekében Németországban élek, itt nincs forgalomban imizol, csak külföldről tudnak szerezni az orvosok, a babézia pedig olyan ritka hogy szinte egy dokinak sincs kéznél ilyen gyógyszer)



2018. febr. 12. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Hol a francban volt az átverés? Tehát nyilván felteszem, hogy még ki se fizetted a gyógyszert, innentől fogva meg semmi haszna a dokinak abból, hogy megrendelte.
2018. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az átverés az az hogy a kutyám nem is babéziás, mivel az a papir amit adott sehogy sem kapcsolódik a kutyámhoz és még csak hivatalosnak sem néz ki. Viszont nem értem hogy ha szerinte olyan rohadt sürgős az a gyógyszer akkor miért nem szerezte be 3 hónap után sem? Mert hogy mikor megkapta az eredményt akkor sürgetett minket hogy még péntekig szerezzük be (kedd vagy szerda volt)
2018. febr. 12. 17:47
 3/7 A kérdező kommentje:
a többi állatorvos szerint akikkel beszéltem (4 darab) nem kizárt hogy babéziás viszont ha az lett volna akkor gyógyszer nélkül nem élte volna túl. Kétlem hogy pont velünk történt "isteni csoda"
2018. febr. 12. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
A babézia nem lappang hónapokig. Ha tünetmentes a kutyád, nem kell neki imizol. Felesleges ezen rágódni, nem fizetted ki az injekciót, így nem vert át. Keress legközelebb egy másik orvost, ha gond lesz a kutyáddal!
2018. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. Ez az orvos alapból nem a megszokott dokink, csak minél gyorsabban orvoshoz akartuk juttatni a kutyánkat ezért vittük hozzá.
2018. febr. 12. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha babéziás lett volna a kutya, az antibiotikumtól nem jött volna rendbe.Decemberben lett beteg, ma meg már február van. Ennyi ideig babézia nem lappang. Az lecsap.
2018. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Hát elég gyanús a történet. A dokim nekem se szokott papírt adni (nem is szoktam kéri) de a biztosítóm fizetne betegség esetén arra azt mondta ha kérem kiállít papírt (eddig nem kellett szerencsére) viszont mindent beír az oltásikönyvbe és a számítógépbe. Chip szám, oltások, féreghajtás, vérvétel, még fénykép is van elmentve. Egyszer említette a babéziát mikor szívféreg teszten voltunk és a hatékonyabb spot onok után érdeklődtem. Azt mondta ha babéziás lesz a kutya pár nap alatt elviheti és kicsi az esély hogy megtudja menteni (rotim van). Szerintem nem lapang hónalokig főleg hogy belsőszerveket támad (úgy tudom).
2018. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!