Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyámnak?

Mi baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy shitzu kutyám adtam neki kaját semmi baja nem volt várta a kaját mint mindig ugrált evett utána van 2 nyulam azoknak is adtam enni és mire visszaértem láttam hogy kihányta az egész kaját utána lefeküdt az ágyába és csak feküdt nem kellet neki se viz se kaja se jutalom utána rá 15 percre már megette a 2 jutalomfalatot vagyis 2 szemet már járkálgat is mi baja volt/van?ha nem javul holnapra kihivjuk az állatorvost.Algopirint meg cerukánt adhatunk neki??
2018. febr. 12. 18:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
GONDOLTAM HOGY BELÉM KÖTDÖT ÉN CSAK MEGKÉRDEZTEM NEM ADTAM NEKI SEMMILYEN GYÓGYSZERT AZÉRT ÁLJUNK MÁR MEG EGY SZÓRA ÉN PRÓBÁLOM JÓL TARTANI AZ ÁLLATAIM PRÉMIUM MINŐSÉGŰ KAJÁK SÉTÁLTATÁS MINDEN ÉS AKIK MEGKINOZZÁK ŐKET KIDOBJÁK?LÁNCRAVERVE TÖLTIK AZ ÉLETÜKET?AZÉRT FEJEZÜK MÁR BE EZT!
2018. febr. 12. 19:48
 12/15 A kérdező kommentje:
már semmi baja nincs ugrándozik iszik eszik semmi baja olyan mint régen.
2018. febr. 12. 19:58
 13/15 anonim ***** válasza:
Humán gyógyszert is kaphat a kutya ha orvos mondja, az enyém ACCt szedett mikor köhögöt. Hányni pedig bármitől hányhat. Az enyém hányt olyantól hogy nem esett jól neki a birka hús zsírosabb falata, összehányta magáter böfizés közbe lefeküdt és mint a gyerekek visszaöklendezte, hányt olyantól hogy hirtelen evett és nem esett jól neki. Minden alkalommal lapított mer a lépcsőházba hányt be (kinti kutya de bent eszik). Soha nem szidtam le ezért mer csorim igyekezett kifelé de már késő volt, ő még is szégyelte magát hiába nyugtattam. Ha tisztán látszik a hányáson hogy az akkor elfogyayztott étel jött vissza és a kutya az utána lévő napom jó kedvű akkor nem kell pánikolni. Ha habosat hány vagy ilyen trutyit mint a takony vagy úgy hány hogy előtte nem evett akkor inkább doki.
2018. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyszer megkérdeztem erről az állatorvosunkat. Annyit mondott, hogy "egy hányás - nem hányás, ha más tünet nincs". Ha láthatóan jól van (nincs viselkedésben sem változás, nem lett morgósabb, ha korábban szerette ha simogatjátok és most is hagyja stb.), nem lázas (fontos, a kutyák normál testhője magasabb mint az emberé!), nem fáj semmilye akkor nem kell megijjedni. Ha még egyszer hány és pl. a friss vizet is kihányja akkor már baj van. Ilyenkor el kell kezdeni a folyadék pótlást. Vizet mindenképpen adjál neki, nézd meg az benne marad-e. A hányásnál az első és legveszélyesebb a kiszáradás.


Nálunk volt olyan, hogy a száraz tápot túl gyorsan bezabálta és ahogy megdagadt a gyomrába ki is hányta azonnal, utána egy kb. 20 percet ki volt purcanva, majd itána ivott rendesen. Később a tápot is megette.

2018. febr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Semmi baja már
2018. febr. 13. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!