Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktatható le a...

Hogyan szoktatható le a nyüsszögésről?

Figyelt kérdés

Lakótelepen lakunk. Úttest mellett pórázon viszem a kutyákat. Az egyik kutyám állandóan hangos nyüszögesbe kezd, ha meglát egy másik kutyát, és mindenáron oda akar menni. Ha megkérdezem a másik gazdit, hogy odaengedhetem-e és igent mond, amint odamehet és megszaglaszhatja a másik kutyát, lenyugszik és elhallgat. Egyébként egyáltalán nem agresszív, sohasem volt konfliktusa és sohasem verekedett, amióta velem van. A többi kutya is általában bírja.

Csak ő nem bírja, ha nem mehet oda megnézni. :)(Elengedve nincs ez a probléma, csak utcán pórázon.)

Igazából nem olyan nagy baj ez, de örülnék, ha le tudnám nevelni erről a hangos nyüszögesrol, mert meg kell tanulnia, hogy nem mehet oda minden kutyahoz, mert nem biztos, hogy minden kutya jól fogadja.

Amit tudni lehet a kutyamra: kb.8-10 éves, fél éve van velem, júliusban ellhetett, utána találtam, azóta már ivartalan.

Köszi:)


2018. febr. 12. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Követem a kérdést!

(Én staffimmal ugyan ez a gond van kiskora óta)

2018. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még annyit, ez kimaradt: egy meghatározhatatlan kistestű keverék a kutyám. Ha nagyon bele akarnék látni valamit, picit cavalier-s, de nyilvánvalóan keverék :)
2018. febr. 13. 04:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Négyszer sétál egy nap, minden sètánál el van engedve valamennyit, korához képest igen játékos. A behivasaval nincsen gond, ez a nyüszöges csak pórázon jelentkezik (parkba oda - parkból vissza).
2018. febr. 13. 04:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!