Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek van erre időtök a...

Nektek van erre időtök a gyerekek, munka, háztartás mellett?

Figyelt kérdés

Főleg olyanokat kérdeznék akik egyedül vannak vagy a párjuk sokat dolgozik.

Nálunk kb 6 kor indul és kb 8 ér haza hulla fáradtan.

Olvasom itt hogy minimum napi 3 séta a lakásban tartott kutyáknak, ami oké is. De írják azt is, hogy az egyik 1,5-2 órás vagy még több... Hogy?

Mikor iktatjátok be?

Reggel viszem le kb 20 percre. Munka után(3óra) akkor is 20-30 aztán futok összeszedni a bandát kb fél5-re hazaérek. Főzök, ilyenkor a gyerekek játszanak a kutyával és még egyszer lefutok vele mikor hazaér a párom. Hétvégén mindig kirándulni,játszizunk,túrázunk, ahova jön ő is. Leírnátok a napirendet?



2018. febr. 12. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Kizartnak tartom, h vkinek, aki minimum felallasban dolgozik, ill gyerekei is vannak, annak van napi 1,5-2 oraja kutyazni :)))

En felallasban vagyok, a baba csak uton van, de igy sincs idom erre. Leviszem munka elott, ez kb 15 perc, munka utan , az kb 20, ill delutan egy hosszabbra,30-40 p, es este meg lefekves elott 15 percre . Hetvegen jarunk nagyobb setakra, de igy telen az is max 40 perc, mert fazik a kutya :)

2018. febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerek, de kb egyedül vagyok mert a párom sokat dolgozik.

Én reggel 5.50 fele viszem ki sétálni 20 percre.

7.20 kor indulok dolgozni előtte még a kutyám kint bóklászol az udvarban van amikor egyedül van amikor kint vagyok vele egy 10 percet, beengedem a házba és alszik.

Haza érek 4re, akkor az udvaron dobálom a labdát neki, játszunk egy kicsit. Van amikor kint marad egyedül ha jó idő van. Ha rossz akkor szalad befele. :D

Az udvarra többször ki van engedve, szeret kint lenni ha jó az idő.

Majd este 7 fele viszem hosszabb sétára.

2018. febr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De jó lenne kertesházban lakni :(

Akkor nem lenne kötelező séta. Néha már annyira utálom. Főleg mikor esik, latyak van. Akkor miután felhozom letakarítani, ha nincs időm lefürdetni akkor elzárni, hogy ne koszoljon össze semmit.

2018. febr. 13. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Akkor is kötelező a napi 1, ha van kert....

Egyszerűen, amikor a gyerekekkel hazaérek jönnek velem setalni :)

2018. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mikor kettesben laktunk 2-3 naponta sétáltunk. Tökéletesen elég volt. De minden kutya más. Látszik az aha több az igény.
2018. febr. 13. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak a gyerekek besegíteni, vagy még kicsik, hogy egyedül vihessék? Aki bevállalta, van ideje, mert (talán) tudta mit vállal. Fárasztónak érzed így, elhiszem. Sokan munka, háztartás mellett vállalnak kutyát, de mindenkinél eljöhet egy gyengébb pillanat, most nem viszi el 2 órára, csak félre stb. semmi baj nem lesz, jön a jó idő, egyszerűbb lesz.
2018. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsik még. Tervezzük a költözést egy kicsi ,de kertes házba.
2018. febr. 14. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

3 éves koráig egyedül neveltem a lányom.

A gyereksétát mindig összekötöttem a kutyasétával.

Alapból antiszociális vagyok, nem igazán szeretem a tömött játszótereket, pánikrohamom lesz a sok rohangáló, üvöltöző gyerek és szüleik között így azokat kihagytuk.

Olyan kisebb játszóterekre mentünk ami nem elkerített és ki tudtam mellé kötni a kutyánk, valamint szerencsés helyen lakunk, pár percre tőlünk van egy patak és több park, rét a környéken, így a legtöbb szabadidős tevékenység abból állt, hogy a lányom elbogarászott magának míg én a kutyával labdáztam, vagy csak leültem a fűbe míg ők elvoltak.

Télen persze ez nem kivitelezhető, nem ücsörögtünk, de akkor is ugyanide jártunk. Meg a boltba, postára is vittem magammal a kutyát is, hogy ne kelljen többször megmászni az emeletet meg végigvinni a gyerekkel öltözködés procedúrát.

Mióta ovis lett, sokszor viszem magammal a kutyát is óvodába, ott kikötöm míg beviszem a lányom, majd sétálgatunk még munka előtt, a kettő egyben itt is letudva.

Óvoda előtt, míg nem volt más dolgom, tavasztól őszig lent voltunk napi 3-4 órákat, mióta dolgozom már erre nincs idő.

Akármit írnak itt sokan gyakorin, kizártnak tartom, hogy gyerek-munka-háztartás mellett még valaki külön több órát rá tud szánni a kutyázásra. Muszáj összevonni a dolgokat, hiszen 24 órába nem fér bele minden, ha nem akarom a gyereket és a munkát se elhanyagolni.

2018. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!