Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Border...

Mennyibe kerül egy Border Collie tenyésztőtől vásárolva?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még kutyánk és egyelőre a sötétben tapogatózunk. Golden Retriever volt a kiszemeltünk, de mint megtudtuk 280.000 ft egy kiskutya, szaporítókat pedig nem szeretnénk támogatni. Így a második kiszemelt kutya fajta a Border Collie lenne. Ha szintén 200.000 feletti összeg lenne, akkor inkább a menhelyet választjuk. Előre is köszönöm a segítségeteket :)

2018. febr. 13. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem munkára szeretnéd a goldit, hanem csak hobby kutyának akkor közel sincs 280ezer Ft. 100-150ezer között kapsz tenyésztőtől hobby célra kiskutyát.

A borderek drágábbak mint a goldenek. De ott is igaz, hogy a hobby kutya olcsóbb mint a munkára tenyésztett.

2018. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kennelfüggő. Nem lehet átlagárat mondani.
2018. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem a kutyus kiskedvenc lenne, nem vinném versenyeztetni és hasonlók. Több Golden kennelt is megkérdeztem, kb 8-at, és nincs olyan opció náluk, hogy nekem kiskedvenc kell és nem akarom versenyeztetni kategória. A legolcsóbb 250.000 ft volt, amit mondtak, ez rengeteg pénz. Egy hölgy meg is írta, hogy az ára a sok szűrés miatt ennyi és ennél olcsóbban nem biztos, hogy kapok tenyésztőtől.
2018. febr. 13. 12:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Border is olyan 200.000Ft körül van ráadásul sokkal aktívabb. Akkor inkább a menhely :)
2018. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vegyetek vizslát, elvileg olcsóbbak és hasonló lelkületűek.


De én azért meggondolnám, mennyire számít ez a pénz. Mittudomén százezer forintról beszélünk, értem én, hogy valahol csak szab az ember egy határt, hogy mennyit szán a kutyára, de összességében a fenntartási költségekhez képest ez még mindig nem egy jelentős összeg.

2018. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Menhely.


A border sem lesz olcsóbb. Sajnos teljesen mindegy, hogy hobby, tenyész vagy kiállítási kutyát szeretnél. Vállalnád-e szerződésben az ivartalanítást vagy sem. Minden kutyát egy árban adnak a tenyésztők, kivéve ha valami szembetűnő hibája van a kicsinek, akkor kifoghatsz egy olcsóbb példányt. Még arra sem vállalnak garanciát, hogy átmegy a tenyészszemlén. Egyedül a szürt genetikai betegségekra vállalnak garanciát, aztán csókolom. Ha véletlenül csirke allergiás lesz így jártál. Persze akadnak normális tenyésztők is, de ott mégdrágább a kutya és 1 évet meghaladó a várólista. Jellemzően tenyésztésre, versenyre veszik tőllük a kutyákat éppen a még magasabb ár és hosszú várólista miatt.


Vagy valamilyen magyar fajta, őket 100ezer alatt/körül megkapod törzskönyvvel.

2018. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem tudom h mik a feltételek, de két perc keresés után találtam tk-s goldeneket:

itt szürve is vannak a szülők, bár már 1 hónapos a hirdetés: [link]


ezt pedig ma rakták fel, lehet h itt is szürtek a szülők, rá kell kérdezni:

[link]

2018. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem nevezném tenyésztőnek azt, akinél csak lehetőség a törzskönyv...
2018. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget, rengeteget segítettetek :) elgondolkoztam a magyar fajtákon, nagyon érdekesek, megtetszett a pumi például, utána is járok :) természetesen menhelyt is meglátogatunk.
2018. febr. 14. 08:23
 10/10 anonim ***** válasza:
A pumit csak ajánlani tudom, bár érdemes említeni, hogy hobbira lesz. Elég foglalkozás és mozgásigényes kutyák. :) Az ára töredéke a fent említetteknek.
2018. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!