Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb? Josera Poultry-...

Melyik a jobb? Josera Poultry-Menu, vagy Brit Premium Medium breed?

Figyelt kérdés
Max 500ft/kg áron tudok tápot venni. Ezt a kettőt találtam, ami normálisnak mondható. Kinek mi a véleménye/tapasztalata?
2018. febr. 13. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbben josera pártiak ebben az árketegóriában, nekem annyira nem szimpatikus a töménytelen kukorica miatt ami benne van. Brit primiumra pedig sokan panaszkodnak, hogy fogy tőlle kutya hiába ad az ajánlottnál is többet belőlle. Én inkább az alábbi tápok valamelyikét javasolnám. Összeségében mindhárom jobb mint amiket néztél és egy árkategória.


[link]

[link]

[link]

2018. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a Josera jobb összetétel alapján. 30% baromfi van benne, az már nem rossz. Igaz mellette van kukorica meg rizs, de ezek a Britben is megvannak (+ még búza is) és hiába 40% csirkehús, abból csak 11% marad a szárítás miatt. Így a Brit eléggé becsapós... Szóval a Brit 11%, a Josera 30% húst tartalmaz, ezért utóbbit választanám.


Egyébként nem feltétlen rosszak a kukoricás tápok, testvérem kutyája nem bírja a gabonamentes tápokat, nagyon lazát kakil tőle mindig (felszedni sem igen lehet) de amiben kukorica van, semmi baja :D szóval maradt a kukoricás táp náluk, attól legalább rendes a végtermék. Enyém meg pont a kukoricát nem bírja, ezért eszik bárányos-rizses tápot :D kinek mi :)


Egy próbát szerintem megér a Josera

2018. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit majd a kutyád bírni fog. Az enyém nem bírja a magas minőségű tápot, nem tudja megemészteni (állatorvos véleménye alapján). Egyébként többen a Joserat ajánlják.
2018. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kipróbáljuk a Fitmint és a Joserát. Meglátjuk melyik válik be.
2018. febr. 14. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:

A Fitmin-ről annyit, hogy szerintem szójás.

A Fitmin-nek két fajta tápja van, van egy olcsóbb, a "For Life" ezek a fekete csomagolásosak és egy drágább, azok fehér csomagolásosak. Nos, a drágább verzió kapcsán egyértelműen le van írva, hogy nincs benne szója, viszont az olcsóbb vonalasaknál ezt nem írják, és nem csak ott. Felmentem a gyártó honlapjára, ott se láttam leírva sehol, hogy nem használnak szóját, valamint még angolul se találtam erre utaló jeleket. Szóval szerintem valószínűleg szójás, de cáfoljatok meg! Nem bánnám, ha tévednék!


A Bosch tápot így első ránézésre egy fokkal se látom jobbnak a Britnél. Sőt, még kevesebb benne a friss hús.

A Briantos-t meg egy fokkal se a Josera-nál, tekintve, hogy még kevesebb benne a húsliszt.

Bár beismerem, csak felületesen néztem rá az összetevőkre, de nekem első ránézésre inkább úgy tűnt, hogy mind két táp alatta van a kérdésben szereplőknek.


A Josera vs Brit kérdésben, szerintem ha már megtetszett a Josera válaszd azt, de azért kutya függő is, hogy kinél mi válik be. Olvastam én már panaszokat a Joserára is. (Meghajtotta a kutyát ilyesmi...mások meg égig magasztalják) Ez igaz a Brit-re is. Én pl. Brit Premium Mediummal etetek már egy éve. A kutya szép, végtermék rendben, szereti is ezt a tápot és nem sovány.

Gondolkoztam már rajta, hogy kipróbálok más tápot is, ebben az árkategóriában, hátha találok valami még jobbat, de végül arra jutottam, hogy felesleges kísérleteznem, ha egyszer nincs rá okom, mert ez bevált.

Legutóbb a Fitmin tűnt csábítónak. Ennek a tápnak a kapcsán elgondolkodtam a váltáson, de mivel a már leírt következtetésre jutottam, végül letettem a dologról.

2018. febr. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!