Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom kutyája nem engedelmeske...

Párom kutyája nem engedelmeskedik nekem (német dog, kislány 2 éves). Párom ránéz és már tudja is a dolgát, én ha kettesben maradunk bármit teszek még a fejét sem mozdítja. Mit tehetnék h engedelmeskedjen?

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje jársz hozzá? Szerintem előbb utóbb ha megszokik akkor hallgatni fog rád is.
2018. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2 hónapja. amikor megérkezem mindig nagy az öröm. ugrik, bújik, nyalogat, látszik h örül, és párom is mindig mondja, hogy ritkán "szerelmes" ennyire valakibe a kutya.

nem értem mi lehet :(

2018. febr. 13. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
miért kellene engedelmeskednie?
2018. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, ezt úgy értem hogy ha nem érdemled ki akkor soha nem fog csak úgy engedelmeskedni. Az én kutyám csak rám és a nővéremre hallgat, még a saját apámnak és anyámnak sem fogad mindig szót pedig őket is ugyan annyi ideje ismeri. Ez azért van így mert mi vagyunk a legkövetkezetesebbek és mi foglalkozunk vele legtöbbet.
2018. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Más az, hogy örül neked és más az, hogy tisztel téged. A kettő nem jár együtt. A szabályokat tartasd be te is vele, foglalkozz vele és a párod segítsen be, ha kell. De ahhoz, hogy neked is meglegyen a kontrollod felette, első sorban neked kell tanulnod.
2018. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A párod a falkavezér. Ha kettesben maradsz a kutyával, akkor ő várja vissza a falkavezért, ezért nem foglalkozik olyankor veled annyira.
2018. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy engedelmeskedik a párodnak, mivel ő eteti, ő sétáltatja, tanítja, egyengeti, foglalkozik vele, gondolom már kölyökkora óta. Nyilván felnéz rá és tiszteli a kutya, így szót fogad neki. 2 hónap nem sok idő, nem minden kutya lesi akár vad idegenek akaratát az első perctől. Majd ha több időt együtt töltötök, és a párod is megmutatja hogyan bánj a kutyával, akkor neked is szót fog fogadni.

Kb ugyan az a szitu, mint egy kisgyereknél, nyilván a szülő szavát lesi (most nem arra gondolok, hogy azért mert megszülte, hanem mert felnevelte, ruházza, közös időt töltenek együtt, stb), ha meg bejön a képbe egy "mostohaszülő", akkor ahhoz is kell idő az összeszokáshoz. Szóval türelem :)

2018. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 hónap nem nagy idő még.


Menj velük sétálni,játssz a kutyával, tanítgasd juti falattal, idővel megfog szokni téged is.

2018. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!