Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a kutyusomnak?

Jó lesz így a kutyusomnak?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, ahol van egy keverék kutyusok, 9 èves, nagyon aktív, egèszsèges. Kinti-benti kutyus, elèg makacs és mióta főiskolára jàrtam anyukàm elkènyeztette, úgyhogy kénye kedve szerint èldegèl.

Hàzfelújítàst tervezünk tavasszal, teljes szigetelés, burkolat csere stb, kb fél évet vesz igénybe, addig üres lesz a ház, mi pedig egy kis garzonban fogunk addig albérletben lakni. A kutyust smelyik ismerősünk nem vállalja, kutya panzió nincs a környékünkön. Minden nap megszakad a szívem de anyu azt javasolta, maradjon a kutyus a saját környezetében, lesz meleg hàzikója az udvaron, minden nap megyünk, megértjük, sètàlunk egy nagyot. Szerintetek ez így kivitelezhető?


2018. febr. 14. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Ugyanilyen helyzetben voltunk. A háznál kellett hagyni a kutyusokat, bár ők ketten voltak. Minden nap menjetek hozzá, minden nap foglalkozzatok vele, játék, séta. Szerintem ki fogja bírni, ha nincs más megoldás. A garzonba nem vihetitek? Bár akkor nyilván napi 3x séta a minimum, de veletek lenne.

Még attól is függ, ennyit mennyit voltatok otthon, mert ha dolgoztok/tanulsz, akkor amúgy is egyedül volt napközben. Én kétszer mennék hozzá, reggel és este, mert gondolom ebben a két időpontban látott titeket.

2018. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Illetve gondolom a felújítás miatt gyakran fogtok átjárni, főleg szabad napjaitokon, és gyakran lesz ott sok ember.
2018. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Tavasztól-őszig a dögmelegben sokra megy a meleg házikójával... ezt nem gondolhatjátok komolyan, fél évre kikötözitek a hőségben egy udvarra?!
2018. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó, ezt nem értem. Nyilván készítenek neki árnyékos helyet, jó ötlet a vizes homok még és medence, vagy a pince is jó hűvös. Nálunk a házban nyáron sokkal melegebb van, mint kint. A tetőtér egyenesen elviselhetetlen.

Nem értem ezt a hozzáállást, télen nem lehet kint a kutya, mert hideg van, tavasztól őszig nem lehet kint a kutya, mert meleg van. Nem mindegyik hímestojás. Én inkább pont az ilyeneknek ajánlanám a plüss kutyát.

2018. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, napi kétszer biztos menni fogunk. Van sok àrnyèkos hely a kertben, szó se volt róla hogy kikötnènk!!! Hatalmas a kertünk, van két diófa is, ami alatt nyàron egész nap hűsöl amúgy is.
2018. febr. 14. 09:22
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Akik szerint felelőtlenség kirakni a kutyát mert túlságosan meleg lesz, az esernyőt tart a kutya feje fölött meg ventilátorral hűti ha épp süt a nap? Nem hülyék a kutyák, ha melege lesz majd árnyékba vonul. Ez amúgy sem egy örökké tartó dolog, és jó döntés volt tavaszra-nyárra rakni a felújítást, így nem a hidegben fagyoskodik. Naponta látogatják,sétáltatják..fél évet simán kilehet így bírni.
2018. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is ki fogja bírni (nem tudom miért lettem lepontozva, jönnek a nagy "állatvédők", akik szerint a kutya egy porcelánbaba).
2018. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat, megerősítettek, tényleg köszönöm. Akik szerint meg bármi baja lehet egy kertesház kertjében egy kutyának tavasszal/nyáron vízzel, étellel, árnyékkal, azoknak vagy szobakutyájuk van, vagy porcelán biztos.
2018. febr. 14. 10:17
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
A fiziológiai szükségletei mindenképp ki lesznek így elégítve, viszont ha eddig ahhoz szokott, hogy szinte minden percet együtt tölt veletek (ezt nem tudom, mivel nem tértél ki erre), akkor lehet, hogy meg fogja viselni az, ha csak naponta kétszer lát titeket. Bár ez attól is függ szerintem, hogy milyen minőségű lesz az a napi kétszeri együtt töltött idő.
2018. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Én nem hagynám magára éjszakára a kutyámat. Ha valami történik nem tudnék reagálni. Megmérgezhetik, bármit bedobhatnak az udvarra.

Nem ijesztgetni akarlak, csak nálunk sajnos előfordult már ilyen eset.

Szerintem kockázatot vállalsz vele, de lehet, hogy fog működni.

2018. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!