Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az új csak kinti-benti...

Mi az új csak kinti-benti kutyaként fogadható örökbe mánia?

Figyelt kérdés

Mostanában minden menhely és állatvédő egyesület gazdikeresőinél látom, hogy a kutya csak lakásba való korlátlan bejárással fogadható örökbe, legyen az akár kiskutya akár nagytestű, hosszú szőrű.

Félreértés ne essék, nem ellenzem a kutyák házba való bejárását, jelenleg egy terrier keverékem van, aki bent alszik, ha hazaérek a munkából akkor ha akar bejön velem, ha nem akar kint marad, napközben pedig be tud menni a hőszigetelt, fűtött garázsba.. De volt már nagytestű hosszú szőrű kutyám, aki csak kinti kutya volt, nem jöhetett be a lakásba (csak szilveszterkor és hasonló esetekben), mégis nem volt egy elhanyagolt kutya, egészséges boldog kutya volt, aki az udvaron (és persze a kutyaházban) élte kutya életét. A garázsba ő is be tudott menni, de nem nagyon szokott.

Nem értem, miért lenne kötelező minden kutyának bejárnia a lakásba? Miért nem jó az udvaron? Szerintem simán jobb lenne neki az udvarom, mint a menhelyen a kennelben (ami tegyük hozzá szintén kint van). Akkor mégis mi ez az újdonság, hogy minden kutyát csak ilyen feltételek mellett adnak örökbe? Attól még, hogy kint van, lehet boldog élete, szerethetik, foglalkozhatnak vele sokat..


Bocsi, hogy hosszú lett, csak tényleg nem értem :D



2018. febr. 14. 09:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert egy kerti kutyának sosem lesz olyan kapcsolata a saját gazdájával, mint egy bejárósnak. Ezen felül sokan úgy vannak vele (sajnos gyakorin is volt olyan kérdés), hogy még szilveszterkor sem engedték be a kutyát, ezt is szeretnék elkerülni. Nem a kertbe adják a kutyát, hanem CSALÁDBA. Az pedig, hogy a családdal van azt jelenti, hogy valóban velük van, velük él, nem pedig száműzve a kertbe.
2018. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

Én inkább azzal nem értek egyet ha egy kutya az udvaron éli az életét.


Naponta 2x illik elvinni sétálni és szaladgálni.

2018. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Szerintem a kertben is lehet a kutya a családjával. Egyke vagyok, én a kinti kutyámmal építettem télen a hóembert, vele hógolyóztam mikor hazaértem a suliból. Tavasszal kertészkedtünk, ott sürgött forgott körülöttünk, nyáron pedig értelem szerűen egész nap kint voltam amikor nyári szünet volt. Nem volt kicsapva az udvarra aztán kész. Tanítgattam, sőt még a barátnőim is jöttek át fésülgetni a kutyám szőrét és közös "kutyaápolást" tartottunk. Igenis a család része volt attól még, hogy kint lakott.


2-es, természetesen az "udvaron élte az életét" dolgot nem úgy értettem, hogy nem vittük sétálni, természetesen rendszeresen vittük, csak arra gondoltam, hogy nem a lakásban lakott.

2018. febr. 14. 09:48
 4/29 anonim válasza:
15%
Szerintem meg kutyának macskának kint a helye.
2018. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Akkor sem vagy kint vele pár óránál többet, esőben / hidegben még kevesebbet. Én a benti kutyámmal vagyok napi 14-16 órát. Ennyit sosem leszel a kertben.
2018. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Szerintem, egyrészt egy kutyának nem feltétlen az a boldogság, hogy "a gazdi napi 10+ órát ül mellettem és TV-t néz, de legalább családtag vagyok mert a lakásban vagyok", hanem ha az udvaron szaglászhat, nézegethet az utcára, futkározhat, átkukucskálhat a szomszédba a másik kutyához, stb..


Másrészt, még ha a kutya nem is arra vágyik, hogy napi 2-3 órát játsszon vele az ember az udvaron, szerintem akkor is jobb neki egy szerető családnál az udvaron meleg kutyaházban, mint egy 2x2 méteres beton kennelben 2 másik kutyával összenyomorgatva. :)

2018. febr. 14. 10:44
 7/29 anonim ***** válasza:
47%

Mert itt már lassan mindenkinek az van a fejében, hogy kinti kutya = kint áll az esőben rövid láncon a saját ürülékében és jó ha enni kap, de általában még azt sem.

Pedig ez nincs így. Nekünk is kinti kutyánk volt, nagytestű, hosszú szőrű, sosem igényelte a bent létet. (szilveszterkor jött csak be) Pároméknak két kutyájuk van, szintén kint. Sógoromék speciel munkára használják a kutyájukat (vadászat) és sosincs bent a lakásban. Szerintem viszont jobban van tartva, mint sok "kanapékutya", bent egy lakásban, ahol az az összes zöld terület, amit lát, ha nő fű a belvárosban a fa körül.

Sajnos az emberek többsége nem érti meg, hogy egy kutyának mások az igényei, mint egy embernek.

Én is "harcoltam" már fajtamentéssel és menhellyel emiatt, de feladtam. Akkor maradjon ott, ha nekik így jobb.

2018. febr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
46%
Ja értem, csak a kerti kutya a jó mert unalmában ugathatja a postást. A öbbi nek meg rossz akikkel napi 3-4 órát sétálnak erdőben, több hektáros parkban, stb.
2018. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%
Tacskó fajtamentésnél szokott lenni a hiszti, én tökéletesen megértem őket. Miért adnának egy rövidszőrű, földszintes kutyát a kertbe...? És akkor mennek facebookon a kommentek, hogy mennyire szemét banda, pedig ők szeretnék a kutyát nagyon, meg foglalkoznának vele... Na igen, de aki a legalapvetőbb igényeit sem képes kielégíteni (rövidszőrű kutya a házba való), az ne szeresse inkább. Az ideiglenesnél jobb helye van.
2018. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sok rossz tapasztalatuk van.

Én is sokszor látok olyat, hogy a csak kinti kutyával eleinte foglalkoznak, sokat vannak vele, hisz még újdonság. Aztán egyre kevesebb időt töltenek vele, ahogy elmúlik a varázs.

2018. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!